Menší a výkonnejší Mac Pro

Len pred pár hodinami sme vás informovali o možnom dizajne budúceho počítača iMac, ktorý príde o niekoľko mesiacov v piatich farebných prevedeniach po vzore iPadu Air 4. generácie. Známy leaker Jon Prosser (presnosť 79,2%) sa však vo svojom poslednom videu zmienil aj o inom produkte.

Ako dávnejšie uviedla agentúra Bloomberg (vďaka únikom od leakera Marka Gurmana s presnosťou 89,1%), Apple chystá prepracovaný Mac Pro, založený na platforme ARM – Apple Sillicon. Toto zariadenie bude v porovnaní s klasickou Intel verziou minimálne o polovicu menšie.

Podľa Prossera sa má rozmerovo priblížiť ku Macu mini, od ktorého sa bude líšiť najmä výškou. Mac Pro „mini“ tak môže vo finále pripomínať legendárny Power Mac G4 Cube, ktorý firma predstavila ešte v roku 2000. Tento počítač mal výšku iba 25 centimetrov a za cenu 1799$ ponúkal na tú dobu obrovský výpočtový výkon.

Zdroje zo spoločnosti Apple konkretizujú, že aktuálny prototyp vyzerá, akoby ste poukladali 3 Macy mini na seba (avšak v jednotnom balení). Súčasná generácia základného stolného počítača s procesorom M1 je vysoká len 3,6cm.

Všetok hardvér (ako procesor, RAM, SSD a ďalšie) by sa mal vo vnútri hliníkového šasi umiestniť v spodnej časti, zatiaľ čo na vrchu môžeme očakávať veľký a tichý chladič.

To, kedy sa dočkáme menšieho Macu Pro s procesorom Apple Sillicon v praxi zatiaľ nevieme. Agentúra Bloomberg hovorí o roku 2022 avšak Jon Prosser je presvedčený, že by to mohlo byť aj skôr. Uvidíme.

Napíšte nám do komentára, ako sa vám páčia vizualizácie od šikovného dizajnéra Andrea Copelliniho. Brali by ste super-výkonný počítač v takýchto kompaktných rozmeroch?

Prečítajte si tiež  Pozrite si video od Petra Máru, kde rozoberá "koronakrízu".
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.