Nový iMac príde v piatich farbách

Farebná individualizácia produktov nemá hraníc. Už dávno nemáme iPhone, iPad alebo MacBook iba v jednom variante. K dispozícii je hneď niekoľko možností, pomocou ktorých si ich viete prispôsobiť. Podľa známeho leakera Jona Prossera (presnosť 79,2%) sa to bude čoskoro týkať aj stolného počítača iMac.

Ako uviedol vo svojom včerajšom videu, toto zariadenie pripravované pre rok 2021 dostane 5 odlišných farebných variantov po vzore iPadu Air 4. generácie. Tešiť sa tak môžeme na striebornú, vesmírne šedú, nebeský modrú, zelenú a ružovo-zlatú.

Zariadenie bude postavené na platforme ARM – Apple Sillicon a jeho tvar sa v porovnaní so súčasnou generáciou zásadne zmení. Posledný veľký upgrade iMacu nastal v roku 2012, kedy jeho telo výrazne schudlo. Od tej doby sa predáva prakticky v totožnom dizajne.

Rendery, ktoré si môžete pozrieť v galérii vyššie ukazujú, ako by mohli nové počítače iMac vyzerať. Podľa leakera sa však nejedná o vykreslenie skutočných únikov, ale len o sprostredkovanie predstavy v rámci viacerých farebných možností.

Prosser na záver vysvetlil, že široká farebná škála súvisí s nostalgickou spomienkou na pôvodný iMac (G3), ktorý bol prestavený ešte v roku 1998 a dodnes sa považuje za jeden z najdôležitejších produktov, ktorý zachránil spoločnosť Apple pred pravdepodobným krachom.

Nový iMac príde v piatich farbách

V tej dobe sa zákazníci mohli tešiť zo špičkového počítača, ktorý ponúkal plastové transparentno-farebné telo vo verziách „limetka“, „jahoda“, „čučoriedka“, „hrozno“ a „mandarínka“.

Pozrite si všetky fotografie a napíšte nám do komentára, ktorú farbu iMacu 2021 by ste najradšej brali vy? U nás vyhráva vesmírne šedá.

Prečítajte si tiež  V týchto krajinách si niektoré funkcie AirTagu neužijete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.