Ako sme si mohli všimnúť, na internete sa sem tam objaví nejaká tá správa, ktorá nehovorí príliš priaznivo a predajoch Macov, iPadov či Apple Watch. To ale nie je tento prípad. Mac si na rozdiel od minulého roka výrazne polepšil a to všetko na úkor horších predajov PC. Následujúca tabuľka ťa presvedčí o tom, že o Mac je stále väčší a väčší záujem!

Mac ide hore!

Pôvodne som mal v pláne rozpísať dlhý analytický článok ,v ktorom sa aspoň pokúsim objasniť, prečo má Apple tak dobre čísla, aké má, no po niekoľkých neúspešných pokusoch som to vzdal. Presné tajomstvo podstatne lepších predajov som nezistil, no domnievam sa, že za to môže najmä malý 12″ MacBook a samozrejme technológia Force Touch, ktorá sa dostala to TrackPadov v 13″ a 15″ Retina MacBooku. Všetky čísla, ktoré ti ukážu, ako sa Applu darí sú uvedené v tejto tabuľke. Apple gratulujeme!

Gartner 3Q15 PC Sales

(Len podotýkame, že nejde o tisíce ale milióny. 🙂 )

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here