Spoločnosť Apple pracuje na nových produktoch, ktoré nám predstaví v najbližšom období. Veľkým prekvapením môže byť aj návrat MacBooku 12″. Založený bude na úplne novej platforme procesorov Apple Sillicon. Dnes sa na internet dostala jeho presná kapacita batérie.

MacBook 12″ sa vráti

Certifikačným procesom sa môžeme poďakovať za to, že sa im počas dnešného dňa podarilo odkryť ďalšie detaily ohľadom pripravovaných produktov. V tomto prípade sa jedná o nový MacBook 12″, ktorý dostane 4380mAh batériu. Podľa všetkého pôjde o rovnaký akumulátor ako sa nachádza v súčasnom MacBooku Air 13″.

Samotné zariadenie príde s ARM procesorom Apple Sillicon. Nová platforma je pre tento počítač „ako vyšitá“. Podľa úniku môžeme očakávať, že bude veľmi dostupný. Vďaka použitiu lacnejšieho čipu a zvyšných komponentov môže štartovať na sume 799$. Po stránke výkonu neočakávame žiadne zázraky.

Ťažko povedať, čo by sa v takomto prípade dostalo „pod kapotu“. Šepká sa však, že to môže byť až 12-jadrový procesor zo série „A“. Tento notebook bude vhodný predovšetkým na nenáročnú kancelársku prácu či surfovanie po internete. Väčšia záťaž by mu nepasovala…

Momentálne nie je úplne jasné, kedy sa novinky dočkáme aj v praxi. Prvé zariadenia s Apple Sillicon prídu na trh už koncom roka 2020. Podľa únikov by sa malo jednať o 24″ iMac a MacBook Pro 13″. Zvyšné produktové portfólio bude pravdepodobne predstavené až v priebehu 2021. Nechajme sa prekvapiť.

Malý, kompaktný a dostupný počítač by príjemne osviežil aktuálnu ponuku spoločnosti Apple, čo poviete? Kedysi ju zastupoval 11″ MacBook Air, ktorý už dávno vypadol z predaja…

zdroj

Prečítajte si tiež  Fanúšikovia hororov zbystrite pozornosť: Resident Evil 4 dostáva dátum vydania na iPhone, iPad a Mac.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.