Pro Display XDR je pravdepodobne najlepší displej na svete, aký si momentálne môžete kúpiť. Zodpovedá tomu aj cenovka. Základ zoženiete za 5499€. Jeho finálna cena sa môže ale vyšplhať až na 7800€. Napriek tomu, že bol predstavený na prácu s Macom Pro, pripojíte naň aj obyčajný MacBook 12″ z roku 2015. Problém nemá dokonca ani s iPadom Pro!

Na Pro Display XDR za 5499€ pripojíte iPad Pro či MacBook 12″

Podľa toho, čo ste si mohli prečítať vyššie, asi ste usúdili, že tento dokonalý 6K monitor sa úplne najlepšie hodí k superpočítaču, ktorý aktuálne Apple začína dodávať k prvým zákazníkom. Jablková spoločnosť ale napriek tomu vytvorila zoznam produktov, s ktorými je oficiálne Pro Display XDR kompatibilný. Nachádza sa tu:

  • Mac Pro (2019)
  • 15″ MacBook Pro (2018)
  • 16″ MacBook Pro (2019)
  • 21,5″ iMac (2019)
  • 27″ iMac (2019)

Podmienky tiež spĺňajú zariadenia:

  • Mac s portom Thunderbolt 3, Blackmagic eGPU alebo Blackmagic eGPU Pro
  • Operačný systém macOS Catalina 10.15.2 alebo novší.

Do včerajšieho dňa bola trochu záhada to, či môžeme rátať s pripojením napríklad aj na iMacu Pro. Ako sa ukázalo, všetko funguje bez väčších problémov avšak Pro Display XDR nedokáže naplno využiť svoj potenciál, pretože toto pripojenie funguje na trochu nižšom rozlíšení ako 6K. Okrem tohto veľmi výkonného stolného počítača ale podporuje dokonca aj iPad!

Monitor naozaj prekvapil

Ako ukazujú videa na Twitter účtoch nižšie, novinku si môžete užiť aj v prípade, že vlastníte najnovší iPad Pro. Pripojenie je samozrejme dostupné len cez USB-C a objavujú sa tu určité obmedzenia.

Pokiaľ si ale napríklad pustíte Netflix, môžete pozerať filmy alebo videá na „Fullscreen“. Hoci by to bola drahá zábavka kupovať si monitor len kvôli tomu, pokiaľ si to môže niekto dovoliť, tak prečo nie… Pro Display XDR sa dokonca zobrazuje aj v nastaveniach iPadu ako monitor. Takéto niečo nikto nečakal.

Prekvapením je ale aj kompatibilita s 12″ MacBookom. Toto zariadenie naozaj nie je extra výkonné a slúži skôr pre obyčajnú, nenáročnú prácu. Pripojenie tiež nie je úplne tip-top, video dokazuje, že ho MacBook zvláda a teoreticky sa dá s displejom za 5499€ reálne používať. To či ho už ale niekto bude takto využívať je na teraz otázne…

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na vývoj iMacu od roku 1998 až do roku 2021. Toto zariadenie zmenilo vnímanie all-in-one počítačov
Na Pro Display XDR za 5499€ pripojíte iPad Pro či MacBook 12"
Na Pro Display XDR za 5499€ pripojíte iPad Pro či MacBook 12″
Môže ťa zaujímať
- Reklama -