Nebudeme si klamať, MacBook Air M2 s 15″ displejom je jeden z najlepších počítačov spoločnosti Apple za posledné roky. Konečne si nemusíte kupovať high-end model za tisíce eur, aby ste si mohli užívať výhody veľkej obrazovky. Navyše MacBook Air 15″ je tesne pred Vianocami dostupný za veľmi výhodnú cenu. Jeho nákup určite nebudete ľutovať.

MacBook Air 15″ je prvý počítač svojho druhu od spoločnosti Apple, ktorým výrobca trafil priamo do čierneho. Po hardvérovej stránke je vďaka 5 nm čipu M2 tak výkonný, že stále uspokojí aj náročnejšieho používateľa. K dispozícii má až 8-jadrové CPU, 10-jadrové GPU a 8 GB operačnej pamäte RAM. Nutné je však zmieniť, že vďaka architektúru SoC je táto kapacita v porovnaní s klasickými počítačmi v podstate dvojnásobná. Minimálne tak to tvrdí Apple. MacBook Air M2 vďaka tomu zvládne renderovať video vo vysokom rozlíšení, nerobí mu problém Photoshop a dokonca na ňom spustíte aj 3D programy.

No a cena? Keď tento počítač pred cca polrokom vstúpil do predaja, štartoval na hranici 1 599 €, čo je predsa už pomerne dosť peňazí. Dobrou správou, ale je, že vďaka výhodným ponukám slovenských predajcov môžete MacBook Air 15″ kúpiť po kliknutí na tento odkaz už za 1 416 €, vďaka čomu na ňom slušne ušetríte. Získate pri tom počítač, ktorý vám vydrží niekoľko dlhých rokov a zároveň si bude v priebehu času perfektne držať cenu. Veď je to predsa Apple.

MacBook Air 15″ je po technologickej stránke skvele vybavený. Oplatí sa však aj 13″ model,

MacBook Air 15"
Zdroj: YouTube / Andres Vidoza / ORBIT (úprava redakcie)

MacBook Air 15″ má okrem iného aj ďalšie výhody, ako napríklad prítomnosť Touch ID, klasickej nožnicovej klávesnice či veľkého TrackPadu. Jeho displej má tiež tenké rámčeky s výrezom vo vrchnej časti pre prednú kameru a aby toho nebolo málo, nabíjanie akumulátora, ktorý zvládne až 18 hodín prevádzky prebieha cez obľúbený štandard MagSafe.

Fanúšikovia hudby tiež ocenia, že na rozdiel od 13″ MacBooku Air, ktorý má „len“ štyri reproduktory ich je vo väčšom 15″ modeli až šesť. Pri sledovaní filmov, seriálov alebo prehrávaní skladieb cez Apple Music sa vďaka tomu môžete tešiť na perfektný zvuk.

Čo k tomu teda dodať na záver? MacBook Air 15″ je jeden z najlepších počítačov, aké kedy spoločnosť Apple vyrobila a až po jeho predstavení vieme, že tento model jej v portfóliu chýbal ako soľ. Ak oň teda máte záujem, za 1 416 € sa jeho nákup určite oplatí. Ak sa vám však táto cena zdá príliš vysoká, ešte stále si môžete kúpiť menšiu 13″ verziu, ktorá je s výnimkou rozmerov (a reproduktorov) prakticky rovnaká. Tá sa dnes predáva za 1 299 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ju získate za 1 150 €. Rozhodnutie, ktorý model si napokon vyberiete však musíme nechať na vás.

Prečítajte si tiež  Nevadí nám priplatiť si viac. Zákazníci najviac kupujú tieto iPhony

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -