MacBook Air je mimoriadne populárne zariadenie, pre svoje kompaktné rozmery a rozsiahle schopnosti. Nemá síce aktívne chladenie preto nezvláda náročnú prácu. Ak ale chcete kvalitný, výkonný a spoľahlivý počítač do kancelárie na dlhé roky, ste na správnom mieste. Dnes sa môžete pozrieť na to, o koľko je táto novinka výkonnejšia oproti predchodcom.

MacBook Air 2020 je výrazne výkonnejší, ako jeho predchodcovia.

Apple si pre fanúšikov a zákazníkov pripravilo MacBook Air 2020 s výhodnejšou ponukou, keď za rovnakú cenu zdvojnásobilo úložisko na 256 GB. Tento krok sme veľmi ocenili a nezabudli sme pripomenúť ani fakt, že zariadenie disponuje rýchlejšou grafikou a výkonnejším procesorom. Okrem iného si viete rozšíriť SSD pamäť až na 2 TB. To je však v tomto teste trochu nepodstatné.

O dnešné porovnanie sa postarala spoločnosť Sixcolors. Do testu sa konkrétne dostal počítač, so „stredným“ procesorom, Intel Core i5, nataktovaným na 1,1GHz. Pokiaľ chcete počítač, ktorý bude zvládať absolútne všetko, bez väčších problémov, bude pravdepodobne nevyhnutné, aby ste šli do tejto, o niečo drahšej verzie. Ako sa ukázalo prostredníctvom Geekbench 5, v jednojadrovom porovnaní získal počítač až 1047 bodov (minulá generácia len 790 bodov).

Samozrejmosťou bol aj druhý, viacjadrový test, v ktorom získal nový MacBook Air až 2658 bodov (minulá generácia len 1628 bodov). To je obrovský rozdiel, ktorý budú vedieť oceniť najmä náročnejší zákazníci. Sixcolors porovnávali aj staršie počítače MacBook Air.

Je zaujímavé, aký je priepastný rozdiel vo výkone, ak sa napríklad pozrieme na model z roku 2013, s procesorom Intel Core i7. V prvom teste získal na jedno jadro len 565 bodov! Viacjadrový test potom preukázal 1278 bodov. Do komentára napíšte, aký MacBook používate vy, a či ste s jeho výkonom spokojní.

MacBook Air 2020 je výrazne výkonnejší, ako jeho predchodcovia.
MacBook Air 2020 je výrazne výkonnejší, ako jeho predchodcovia.
Prečítajte si tiež  iPhone 15 nedostane očakávanú novinku. Apple pozastavuje vývoj nového čipu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.