Dnešný deň je z pohľadu Apple naozaj plný prekvapení. Spoločnosť predstavila nový iPad Pro s LiDAR senzorom a tiež vylepšený Mac Mini. Novinkám sa nevyhol ani populárny MacBook Air. Ponúka viac za rovnakú cenu a navyše aj vylepšenú klávesnicu.

Apple predstavilo nový MacBook Air. Je to výhodnejšia ponuka, ako pred tým.

Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple dnes urobila príjemný deň všetkým, ktorí sa chystali kúpiť si v dohľadnej dobe MacBook Air. Po novom už totiž nie je dostupný so 128 GB úložiskom, ale v základe ponúka „až“ 256 GB.

Cena sa nezmenila. Počítač si budete môcť zakúpiť podľa cien z nemeckého Apple Online Store, už od 1199€. Na Slovensku rátame s rovnakou sumou. Za tieto peniaze dostanete „modelový rad 2020“ s týmito technickými špecifikáciami:

  • Retina Display s True Tone technológiou
  • 1,1 GHz dvojjadrový Core i3 procesor, 10. generácie (Turbo Boost až do 3,2 GHz)
  • Intel Iris Plus Graphics
  • 8 GB 3733 MHz LPDDR4X RAM
  • 256 GB SSD pamäť
  • Magic Keyboard
  • Touch ID
  • Force Touch Trackpad
  • 2x Thunderbolt 3
Apple predstavilo nový MacBook Air
Apple predstavilo nový MacBook Air. Začína na 1199€ s 256 GB úložiskom!

Vynovená je aj klávesnica po vzore MacBooku Pro 16″

Samotné zmeny po stránke dizajnu sú len veľmi drobné. Po novom sa tu nachádza klávesnica, s nožnicovým systémom, ktorá nahradila menej populárny „motýli“ systém. Podobnú zmenu sme minulý rok szaregistrovali aj pri MacBooku Pro 16″.

Okrem samotného mechanizmu sa mierne zmenilo aj usporiadanie kláves. Konkrétne šípky, sú v modelovom rade 2020 v tvare písmena „T“. Výrobca očakáva, že tento systém bude podstate spoľahlivejší, ako pri doterajších modeloch.

Apple predstavilo nový MacBook Air
Počítač má novú klávesnicu – svetapple.sk

Dvakrát vyšší výkon a o 80% rýchlejšia grafika

Pokiaľ sa neuspokojíte so základnou verziou, nový MacBook Air samozrejme prináša aj rozsiahle možnosti konfigurácie. Apple zapracovalo na výkone a osadilo sem úplne nový procesor Intel Core i7 10. generácie. Ten ponúka štyri jadrá a naladený je na frekvenciu 1,2 GHz (Turbo Boost až na 3,8 GHz). Príplatok zaň sa pohybuje na úrovni 80€-130€ (v závislosti od verzie).

Všetky zariadenia tiež obdržali výkonnejšiu grafickú kartu Intel Iris Plus Graphics. Podľa dostupných informácii by mala mať až o 80% vyšší výkon ako predchodca. Dostupná je už v základnej verzii, o ktorej sme písali vyššie.

Operačnú pamäť, je možné rozšíriť tak ako predtým, až na 16 GB RAM. Poplatok je v tomto prípade až 250€. Okrem iného pribudlo aj rozsiahle úložisko, ktoré doteraz nebolo dostupné.

1 TB SSD pamäte máte k dispozícii za cenu 250€ (navyše) a 2 TB SSD za cenu 750€. Pokiaľ by ste sa rozhodli pre najvýkonnejšiu verziu počítača, so všetkými „vychytávkami“, vyšla by vás až na 2 579€! Dostupný bude v prvej polovici apríla. Idete do toho?

Prečítajte si tiež  iPhone 15 sa po novom roku oplatí: Predáva sa za veľmi výhodnú cenu
Apple predstavilo nový MacBook Air
Apple predstavilo nový MacBook Air. Začína na 1199€ s 256 GB úložiskom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.