MacBook a mini-LED displej

Známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78%) zverejnil svoje predikcie, v ktorých sa odvoláva na dobre informované zdroje v dodávateľských reťazcoch. V texte dopodrobna rozoberá, čo nás čaká v najbližšom období.

Vyzerá to tak, že v spoločnosti Apple pracujú na novej generácii MacBooku Pro a MacBooku Air. Okrem vylepšeného dizajnu získajú aj špeciálne technológie, s ktorými sme sa pri týchto počítačoch doposiaľ nestretli. MacBook Pro 14″ a 16″ budú mať mini-LED displeje na budúci rok, MacBook Air 14″ potom v roku 2022. Nie je to všetko.

- Reklama -

Podľa zistení dostanú počítače úplne nové, pravdepodobne tenšie a elegantnejšie tvary. Vo vnútri sa má nachádzať výkonný čip Apple Sillicon (vyššie verzie ako M1) a zrejme aj Intel. Táto informácia ale nie je na 100% potvrdená, takže ju berte s rezervou.

Spomínaný mini-LED displej bude o cca 20% úspornejší, pri zachovaní rovnakých farieb, lepšieho jasu a kvalitného zobrazenia.

Kuo predpokladá, že Apple týmto krokom získa oveľa viac objednávok. Podľa poznámky by mohol predaj v roku 2021 predstavovať nárast o 350% a v roku 2022 dokonca o 450%. Znie to neuveriteľne ale je to možné.

Platforma Apple Sillicon je totálny gamechanger a keď vidíme, čo dnes zvláda základný MacBook Air s týmto procesorom, veríme, že Apple otvára ďalšiu revolučnú etapu v počítačovom priemysle.

Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte vy a či ste si už M1-tku zakúpili alebo čakáte na budúci rok. Za nás je nová platforma absolútne top!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.