MacBook a mini-LED displej

Známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78%) zverejnil svoje predikcie, v ktorých sa odvoláva na dobre informované zdroje v dodávateľských reťazcoch. V texte dopodrobna rozoberá, čo nás čaká v najbližšom období.

Vyzerá to tak, že v spoločnosti Apple pracujú na novej generácii MacBooku Pro a MacBooku Air. Okrem vylepšeného dizajnu získajú aj špeciálne technológie, s ktorými sme sa pri týchto počítačoch doposiaľ nestretli. MacBook Pro 14″ a 16″ budú mať mini-LED displeje na budúci rok, MacBook Air 14″ potom v roku 2022. Nie je to všetko.

Podľa zistení dostanú počítače úplne nové, pravdepodobne tenšie a elegantnejšie tvary. Vo vnútri sa má nachádzať výkonný čip Apple Sillicon (vyššie verzie ako M1) a zrejme aj Intel. Táto informácia ale nie je na 100% potvrdená, takže ju berte s rezervou.

Spomínaný mini-LED displej bude o cca 20% úspornejší, pri zachovaní rovnakých farieb, lepšieho jasu a kvalitného zobrazenia.

Kuo predpokladá, že Apple týmto krokom získa oveľa viac objednávok. Podľa poznámky by mohol predaj v roku 2021 predstavovať nárast o 350% a v roku 2022 dokonca o 450%. Znie to neuveriteľne ale je to možné.

Platforma Apple Sillicon je totálny gamechanger a keď vidíme, čo dnes zvláda základný MacBook Air s týmto procesorom, veríme, že Apple otvára ďalšiu revolučnú etapu v počítačovom priemysle.

Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte vy a či ste si už M1-tku zakúpili alebo čakáte na budúci rok. Za nás je nová platforma absolútne top!

Prečítajte si tiež  Procesor M4 je oficiálne na svete. Má extrémny výkon, no sprevádzala ho zvláštna premiéra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.