MacBook Air od spoločnosti Apple je najpredávanejší notebook na svete v 13″ kategórii. Asi nie je prekvapením, že extrémne úspešný je aj model s čipom M1, ktorý je už síce starší, no vďaka poriadnej dávke výkonu si ho bez starostí môžete kúpiť aj dnes. MacBook Air M1 je po zľave extrémne lacný. Jeho nákup nebudete ľutovať.

MacBook Air M1 má kvalitný 13″ Retina displej s rozlíšením až 2560 x 1600 pixelov a podporou farebného spektra P3. Rovnako oceníte aj solídnu hliníkovú konštrukciu, či nízku váhu len na úrovni 1,29 kilogramu. Ako sme už spomenuli vyššie, o výkon sa stará veľmi schopný čip M1. Má 8-jadrové CPU či 7-jadrové GPU. Bez prehrievania zvládne náročnejšie procesy, ako sú práca s grafikou či jednoduché strihanie videa.

Pokiaľ sa pozrieme na cenu MacBooku Air M1, tá je aktuálne veľmi priaznivá. Zariadenie v čase uvedenia na trh štartovalo na čiastke 1 199 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho môžete získať za 910 €, vďaka čomu ušetríte oproti pôvodnej cene skoro 300 €. Navyše je to aj najlacnejšia cesta ku MacBooku v súčasnosti a vôbec to nie je zlá voľba.

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

MacBook Air M1 ponúka aj extrémnu výdrž batérie, ktorá môže dosiahnuť až 17 hodín na jedno nabitie. To prebieha cez jeden z dvoch prítomných USB-C konektorov, ale počítač má aj 3,5 mm AUX. Jeho veľkou výhodou je aj rýchle úložisko vďaka použitiu dvoch 128 GB NAND čipov (dokopy 256 GB pamäť). Nástupca, MacBook Air s čipom M2, mal iba jeden veľký 256 GB NAND čip, kvôli čomu bol paradoxne v niektorých úlohách pomalší.

Ak sa vám teda MacBook Air M1 páči a chcete si vyskúšať platformu macOS, prípadne vymeniť svoj starý Mac s Intelom za niečo svižnejšie a modernejšie, teraz je tá najlepšia možná chvíľa. Po kliknutí na tento odkaz ho kúpite len za 910 €. Tak na čo ešte čakáte?

Do pozornosti tiež dávame, že na internetovom obchode Loopi.sk potom nájdete aj kvalitný plastový kryt s matnou povrchovou úpravou len za 19,99 €, ktorý vám ho dokonalo ochráni.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  JBL Flip 6 je extrémne kompaktný a odolný reproduktor. V zľave ho kúpite za super cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -