Spoločnosť Apple má v ponuke hneď niekoľko vynikajúcich počítačov, ktoré si dnes viete kúpiť za rozumnú cenu. V tomto článku sa pozrieme na tri modely, medzi ktorými sa Slováci aktuálne veľmi často rozhodujú. Cenový rozdiel je pomerne zásadný a každému bude vyhovovať niečo iné. Pomôžeme vás s rozhodovaním sa.

MacBook Air M1 ako základ pre každého 

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk (úprava redakcie)

Začnime najlacnejším MacBookom Air M1, ktorý má hranatejší, no stále veľmi moderne pôsobiaci dizajn. Jeho procesor M1 disponuje 8-jadrovou CPU a 7-jadrovou GPU, vďaka čomu zvládne aj náročnejšie úlohy, ako strihanie videa alebo úprava grafických súborov. Zákazníci sa pri kúpe môžu tešiť na vynikajúci Retina displej s vysokým rozlíšením, prítomnosť dvoch USB-C portov, až 17 hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie či snímač odtlačkov prstov Touch ID. Tento počítač sa v čase uvedenia na trh predával za 1 199 €, avšak dnes ho po kliknutí na tento odkaz získate len za 925 €.

Hoci ide o už o starší model, bežným ľuďom, ako aj študentom má stále čo ponúknuť. MacBook Air M1 bol v čase svojho uvedenia na trh schopný poraziť aj špičkové konfigurácie Macu Pro s Intelom za niekoľko tisíc eur. Nenechajte sa teda zmiasť jeho starším charakterom. Takisto má vynikajúcu klávesnicu a veľký trackpad.

MacBook Air M2 pre náročnejších 

Zdroj: YouTube / Jimmy Tries World (úprava redakcie)

V druhom prípade sa pozrieme na MacBook Air M2, ktorý bol predstavený v roku 2022 a priniesol o zhruba 20 % výkonnejší procesor, než MacBook Air M1. Na druhej strane má však tento počítač len jeden 256 GB NAND čip namiesto dvoch použitých v predošlej generácii. Aj preto môže byť úložisko MacBooku Air M2 paradoxne pomalšie, ako pri modeli M1. Bežného používateľa to, ale absolútne trápiť nemusí. Naopak ho poteší moderný dizajn so zaoblenými hranami, až 13,6″ Retina displej s výrezom pre prednú kameru či MagSafe nabíjanie s 18 hodinovou výdržou batérie na jedno nabitie.

MacBook Air M2 sa v čase uvedenia na trh predával až za 1 499 €, neskôr klesol na 1 299 € a dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite len za 1 089 €.

MacBook Air M3 je najlepší, ale aj najdrahší 

MacBook Air M3
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Aj keď je pravda, že Apple medzičasom predstavil MacBook Air M3, jeho výkon je len o niečo vyšší (cca o 20 %), ako výkon MacBooku Air M2 a pritom vyzerá úplne rovnako. Výhodou je ale podpora dvoch 4K displejov pri 60 FPS, o niečo lepšie mikrofóny či technológia Wi-Fi 6E.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo šialený Mac Studio. Čo prináša najvýkonnejší jablkový počítač?

MacBook Air M3 sa v čase uvedenia na trh predával za 1 299 €, no dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite už za 1 179 €. Najväčšou výhodou oproti modelu s čipom M2 je prítomnosť dvoch NAND 128 GB čipov, vďaka čomu je SSD podobne rýchla, ako v MacBooku Air M1. Pre ktorú verziu sa rozhodnete vy?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -