MacBook Air od spoločnosti Apple je ikonickým počítačom, ktorý milujú ľudia po celom svete. Toto zariadenie má výkonný procesor, elegantný dizajn a čo je dôležité, tak aj relatívne dostupnú cenovku. Pokiaľ po MacBooku Air pokukujete, teraz sa jeho nákup oplatí ešte viac. Zariadenie sa pohybuje v zaujímavých cenových zvýhodneniach.

Začnime starším MacBookom Air s procesorom M1, ktorý prišiel na trh koncom roka 2020. Jeho vyššieho veku sa však vôbec nebojte, nakoľko ARM čip v ňom je dostatočne výkonný na akúkoľvek bežnú prácu a batéria vydrží prakticky celý deň. Bežná cena tohto počítača sa pohybuje na úrovni 1 199 € no ak kliknete na tento odkaz, zoženiete ho už od 909 €. Získate tak nádherný dizajn, pohodlnú klávesnicu, odomykanie cez Touch ID a v neposlednom rade aj špičkový Retina displej.

Tí ktorí sledujú spoločnosť Apple ale vedia, že firma v roku 2022 predstavila drahšieho nástupcu s o čosi výkonnejším procesorom M2. Oproti čipu M1 má o cca 18 % výkonnejšie CPU, až o 35 % výkonnejšie GPU a asi o 40 % výkonnejší Neural Engine. Ak teda robíte s grafikou, nákup tohto modelu sa vám teoreticky môže oplatiť viac. Treba však upozorniť, že ani po zľave nie je úplne lacný.

Nový MacBook Air 2022 s procesorom M2 v čiernej farbe
Zdroj: YouTube

MacBook Air M2 sa štandardne predáva za 1 499 € no po roku v predaji ho zoženiete v zaujímavých zvýhodneniach. Ponuka štartuje na tomto odkaze už od 1 180 €, vďaka čomu za toto zariadenie zaplatíte až o 319 € menej.

Rovnako ako verziu s čipom M1 ho zároveň kúpite za zvýhodnenú cenu aj u mnohých autorizovaných predajcov Apple. To, ktorú spoločnosť si ale napokon vyberiete nechávame samozrejme na vás.

Ktorý MacBook Air si vyberať? Je lepší model M1 alebo M2. Máme jasný verdikt

MacBook Air v striebornej farbe v ruke používateľa
Zdroj: Unsplash / Isaac Martin

Samozrejme, každý si musí zvážiť sám, ktorý z týchto dvoch počítačov mu vyhovuje viac, pričom veľkým rozhodovacím faktorom bude určite aj cena. Z vlastných skúsenosti ale môžeme napísať, že aj keď si kúpite lacnejšie zariadenie s čipom M1, určite to neoľutujete.

Áno je staršie a v grafických procesoch slabšie ako nástupca, no 99 % používateľov to vôbec trápiť nemusí. Na každodenné úlohy vám bude čip M1 fungovať prakticky rovnako dobre, ako čip M2 a pokiaľ budete chcieť profesionálnejšie náčinie, vyberiete si drahší MacBook Pro.

Vo finále preto stále odporúčame skôr nákup staršieho MacBooku Air M1, nakoľko vám na účte môže zostať až o 300 € viac.

Prečítajte si tiež  JBL GO 3 je ten najlepší mini reproduktor na trhu. Po zľave ho kúpite extrémne lacno

Samozrejme, keby bol cenový rozdiel výrazne nižší, pravdepodobne by sme v tom takto jasno nemali, no v súčasnom stave je za nás staršia generácia určite favoritom. MacBook Air M1 kúpite najvýhodnejšie po kliknutí na tento odkaz.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -