Spoločnosť Apple patrí medzi najväčších výrobcov počítačov na svete a nie je to náhoda. Firma produkuje neuveriteľne kompaktné a výkonné zariadenia, ktoré vám dokážu slúžiť celé roky a potom ich ešte predáte s dobrou zostatkovou hodnotou. Platí to aj pre MacBook Air M2, ktorý sa dá teraz získať v slušnej zľave. Ušetríte stovky eur a jeho nákup určite nebudete ľutovať.

Jeho rám je vyrobený z hliníka, vďaka čomu je počítač veľmi odolný a taktiež dosahuje váhu len 1,24 kilogramu. Ľahko sa vám vďaka tomu bude prenášať z miesta na miesto. Taktiež je tu procesor M2 s osem jadrovým CPU a desať jadrovým GPU, ktorý je spriahnutý s 8 GB RAM. Oproti staršiemu modelu ponúka o cca dvadsať percent vyšší výkon. MacBook Air M2 sa navyše chváli aj celkom kvalitným displejom. Ten má krásne farby, jas až 500 nitov a vďaka vysokému rozlíšeniu 2560 x 1664 pixelov si na ňom užijete akýkoľvek obsah.

Koľko teda tento „miláčik Slovákov“ vlastne stojí? Odpoveď je jednoduchá. V čase uvedenia na trh, v roku 2022, sa základný 256 GB MacBook Air M2 ponúkal za 1 499 €. Išlo o poriadne prestrelenú cenu, no napriek tomu sa celkom dobre predával. Situácia sa, ale zmenila v roku 2023, kedy počítač prirodzene zlacnej a dokonca znížila jeho cenu aj spoločnosť Apple. Po kliknutí na tento odkaz ho vďaka tomu zoženiete už za 1 175 €, čo sa z nášho pohľadu určite oplatí.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / 钟文泽 (úprava redakcie)

MacBook Air M2 má veľmi dobré audio a taktiež displej s extrémne tenučkými rámčekmi a po vzore drahšieho modelu „Pro“ aj s výrezom pre prednú kameru. Taktiež sa sem vrátil MagSafe nabíjací port, čo ocenia jeho fanúšikovia zo starších modelov.

Kompaktný počítač z dielne spoločnosti Apple sa tiež môže pochváliť tichučkou prevádzkou, pretože nepotrebuje žiaden ventilátor a čo je azda najväčší bonus, jeho výdrž batérie dosahuje v optimálnych podmienkach pokojne aj 18 hodín na jedno nabitie. Čítate správne.

MacBook Air M1 je ešte o stovky eur lacnejší 

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Marques Brownlee / The Everyday Dad (úprava redakcie)

A ak sa vám to zdá príliš drahé, samozrejme, že existujú aj lacnejšie alternatívy. Hovoríme napríklad o MacBooku Air M1, ktorý bol predstavený ešte v roku 2020 no do dnešných dní sa oficiálne predáva, ponúka dostatočne moderný dizajn a jeho čip má napriek niekoľkým rokom existencie na trhu stále dostatočný výkon.

MacBook Air M1 sa pôvodne predával za 1 199 €, avšak dnes ho získate po kliknutí na tento odkaz za 955 €. Ak si vyslovene nepotrpíte na najmodernejšom dizajne, z nášho pohľadu je to možno aj lepšia voľba, ako model M2 z roku 2022.

Prečítajte si tiež  Apple vraj chystá ohlásenie konferencie. S médiami už jedná o recenziách nových produktov

Ušetríte totiž viac, ako 200 € a získate počítač, ktorý má paradoxne rýchlejšie SSD úložisko. Zatiaľ MacBook Air M1 sa spolieha na dva 128 GB NAND čipy, MacBook Air M2 má iba jeden 256 GB NAND čip, čo spomaľuje rýchlosť čítania aj zápisu o desiatky percent. V niektorých situáciách sú preto staršie modely paradoxne rýchlejšie, ako tie nové. To, ako sa však rozhodnete nechávame na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -