MacBook Air od spoločnosti Apple patrí medzi najpredávanejšie počítače výrobcu a nie je to náhoda. Zariadenie má k dispozícii všetko, čo od neho bežní spotrebitelia potrebujú a vďaka extrémnemu výkonu sa nezapotí ani pri náročnejších úlohách. Najlepšie je navyše to, že MacBook Air s procesorom M2 kúpite po zľave za veľmi výhodnú cenu.

Samotné zariadenie má k dispozícii 13,6″ Retina displej s vysokým rozlíšením 2560 × 1664 pixelov a taktiež veľmi tenučkými rámčekmi a výrezom pre prednú kameru. Vďaka tejto obrazovke si na svojom MacBooku užijete každodennú prácu ale aj zábavu, medzi ktorú patrí hranie hier alebo sledovanie videí. Kapitolou samou o sebe je potom procesor M2, ktorý má o cca 20 % vyšší výkon, než jeho starší kolega M1. MacBook Air vďaka tomu zvláda aj náročnejšie úlohy a keďže sa pri nich „nezapotí“, nepotrebuje ventilátor.

Bežná cena za tento počítač sa v čase uvedenia na trh pohybovala na úrovni 1 499 € za základný model. Keďže už je ale v predaji prvý rok a Apple ho zlacnelo, kúpiť si ho môžete aj oveľa lacnejšie. MacBook Air M2 zoženiete po kliknutí na tento odkaz už od 1 239 €. Ide o čiastku, za ktorú už z nášho pohľadu skutočne dáva zmysel a ak by ste chceli tento počítač od autorizovaného predajcu, zaplatíte zaň len o pár desiatok eur navyše!

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (prava redakcie)

Súčasťou počítača je aj odomykanie odtlačkom prsta Touch ID, či veľmi vydarená klávesnica s klasickým „nožnicovým“ dizajnom. Taktiež tu získate veľký Trackpad či štvoricu reproduktorov s kvalitným zvukom.

Čerešničkou na torte je potom výdrž batérie, ktorá sa dobíja cez originálny MagSafe konektor. V rámci úspornejšieho používania sa dostanete aj na 18 hodín, pričom v bežnej praxi počítajte pokojne s 12 – 15 hodinami. Väčšina konkurentov sa ku týmto hodnotám ani len nepribližuje. Pri Apple sú samozrejmosťou.

MacBook Air M1 je fantastická alternatíva 

Zdroj: Unsplash / Isaac Martin

A ak by ste chceli MacBook, no model s procesorom M2 sa vám zdá príliš drahý, klasicky máte možnosť kúpiť si aj staršiu verziu s procesorom M1. Rovnako má 13″ Retina displej, avšak s trochu hrubšími rámčekmi. Po stránke výkonu je o cca 20 % slabší, no netreba si z toho nič robiť, nakoľko 95 % používateľov si to pri klasickej práci s tabuľkami, na internetových stránkach a dokonca ani pri náročnejšej grafike nevšimne.

Tento počítač Apple oficiálne predáva za 1 199 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 888 €. Z nášho pohľadu ide možno aj o lepšiu voľbu, pokiaľ vám nevadí o niečo starší, no určite stále veľmi moderný dizajn. Navyše, MacBook Air M1 má aj jednu výhodu v porovnaní s verziou s čipom M2, o ktorej veľa ľudí nevie.

Starší MacBook Air môže byť paradoxne rýchlejší, ako ten nový

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Alexey Tomasheev / Arthur Winer (úprava redakcie)

Ide o prítomnosť rýchlejšieho úložiska pri základnej 256 GB verzii. Zatiaľ čo staršia verzia má až 2 NAND čipy, tá novšia sa spolieha len na jeden NAND čip. Pri práci so súbormi môže teda úlohy vykonať starší MacBook Air o desiatky sekúnd, či dokonca minút rýchlejšie, než ten novší.

Rozhodnutie, pre ktorý počítač sa napokon rozhodnete ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -