Spoločnosť Apple je jedným z najväčších výrobcov počítačov na svete a aj keď predáva špičkové produkty zamerané na profesionálov, oveľa viac sa jej darí s kompaktným MacBookom Air M2, ktorý si dnes vďaka extrémne nízkej cene môže dovoliť skoro každý. Toto zariadenie je pre bežného Slováka ako vyšité.

V prvom rade vás pri MacBooku Air M2 zaujme jeho spracovanie, pri ktorom sa Apple snažil dosiahnuť dokonalé lícovanie všetkých hliníkových dielov. Poteší tiež veľký trackpad, perfektná klávesnica, odomykanie cez Touch ID a v neposlednom rade aj hmotnosť na úrovni len 1,24 kilogramu. „Pod kapotou“ sa potom skrýva procesor M2 s 8-jadrovým CPU, až 10-jadrovým GPU a 8 GB RAM. Nemusí sa vám to zdať ako veľa, no Apple tvrdí že je to vďaka architektúre ARM ekvivalent 16 GB RAM pri klasickom počítači. Zabudnúť tiež nemôžeme na krásny displej s rozlíšením 2560 x 1664 pixelov a jasom 500 nitov.

MacBook Air M2 prišiel na trh so svojim modernizovaným dizajnom v polovici minulého roka. V tom čase ho spoločnosť Apple predávala v základnej 256 GB verzii za pomerne horibilných 1 499 €. Časy sa však zmenili a dnes tento počítač kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 1 161 €. A nebojte sa, firma ešte neponúkla žiadneho nástupcu, takže si zaobstaráte ten najmodernejší hardvér, ktorý vám vydrží slúžiť dlhé roky a taktiež si bude dobre držať cenu.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / 钟文泽 (úprava redakcie)

Spomenúť pri MacBooku Air M2 musíme aj to, že tento notebook disponuje MagSafe konektorom a tiež klasickými USB-C portmi.

Rovnako má štyri výkonné reproduktory a aby toho nebolo málo, tešiť sa môžete na extrémnu výdrž batérie, ktorá vie dosiahnuť aj 18 hodín na jedno nabitie. O takomto niečom môže väčšina konkurentov iba snívať.

MacBook Air M1 je ešte dostupnejší 

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Andres Vidoza

A ak sa vám zdá vyššie uvedená suma za MacBook Air M2 príliš vysoká, stále si môžete zaobstarať aj MacBook Air s procesorom M1. Je síce pravda, že budete mať k dispozícii o čosi slabšiu GPU, no pri bežnej aj stredne náročnej práci vám nebude chýbať.

MacBook Air M1 má stále veľmi moderný dizajn vypracovaný z hliníka, ponúka kvalitný displej, odomykanie cez Touch ID či 17 hodinovú výdrž batérie. Je síce pravda, že tu trochu chýba MagSafe konektor, no nejde o nič, na čo by ste si nevedeli zvyknúť. No a cena? Apple štandardne ponúka tento model za 1 199 €, avšak vzhľadom na jeho vek sa na Slovensku predáva oveľa lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už za 960 €, vďaka čomu ušetríte ešte cca 200 €. Rozhodnutie nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Čo má spoločné Škoda Superb a pôvodný iPhone z roku 2007? Jednu vec určite

A ak si budete chcieť na MacBook Air M1 zaobstarať aj kvalitné ochranné puzdro, na Loopi.sk je teraz k dispozícii len za 19,99 €. Navyše ak zadáte kód „svetapple20„, na celý svoj nákup (vrátane zľavneného tovaru) získate ešte 20 % zľavu. Tak na čo čakáte?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -