Spoločnosť Apple začala minulý rok predávať MacBook Air s novým dizajnom a procesorom M2. Za túto inováciu si pochopiteľne nechala pekne zaplatiť a preto je základná cenovka počítača relatívne vysoká. Keďže však už nejde o úplnú novinku, jej cena sa dostáva konečne do rozumných úrovní. Na nákupe teda môžete slušne ušetriť a to dokonca aj u autorizovaných predajcov spoločnosti Apple.

Základný MacBook Air s procesorom M2, 8 GB operačnou pamäťou RAM a 256 GB úložiskom sa bežne predáva od 1 499 €. A to je vcelku dosť. Ak však kliknete na tento odkaz, nájdete aj ponuky, ktoré začínajú aj pod hranicou 1 350 €. Niektoré dokonca pochádzajú priamo od autorizovaných predajcov.

Nový MacBook Air má o niečo modernejší dizajn a taktiež viac konektorov. Na jeho displeji nájdete po obvode tenšie rámčeky s výrezom uprostred (hore), v ktorom sa skrýva kamera. Rovnaké riešenie využíva aj MacBook Pro 14″ / 16″.

Medzi hlavné benefity tohto drobného zariadenia patrí samozrejme kompaktnosť. V základnej konfigurácii, ktorá vás nemusí stáť ani 1 350 € váži iba 1,24 kg a jeho hrúbka je len 1,13 cm! Prenášať ho teda môžete z miesta na miesto bez toho, aby ste sa pri tom zapotili.

Procesor M2 vám zároveň poskytne vysoký výkon aj na náročnejšie procesy a vďaka architektúre ARM sa počítač nebude prehrievať ani napriek tomu, že už v jeho útrobách nenájdete ventilátor. No a čerešnička na torte? MacBook Air M2 vydrží na jedno nabitie až 18 hodín používania. Má totiž veľké akumulátory a jeho procesor je veľmi úsporný. Na nabíjačku ho teda nebudete musieť dávať niekoľkokrát za deň ale skôr raz za niekoľko dní. Všetko závisí od toho, ako ho budete používať.

MacBook Air 2022 M2
Zdroj: Unsplash / Lucas Hoang / Gerald Lynch / Future

A pokiaľ by sa vám zdal MacBook Air M2 príliš drahý a hľadáte skôr dostupnejšiu alternatívu, nie je to žiaden problém. Spoločnosť Apple ešte stále predáva aj starší MacBook Air M1, ktorý má veľmi moderný dizajn a rovnako aj dostatočne výkonný procesor.

Jeho bežná cena štartuje na úrovni 1 199 €, no v rámci najlacnejších ponúk na Slovensku ho dnes kúpite za menej ako 990 €. A to sa oplatí. Veď aj tento MacBook Air zvládne až 18 hodín na jedno nabitie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -