Najnovší prieskum analytickej spoločnosti Customer Reports viac-menej ukázal, že MacBooky patria medzi najspoľahlivejšie počítače vôbec, s ktorými sú používatelia aj po pomerne dlhých rokoch najspokojnejší. Celej analýzy sa zúčastnilo celkovo až 58 000 respondentov, ktorí si kúpili svoj počítač medzi rokmi 2010-2015. Hoci sa ti zdá, že 2010 nebolo zas tak dávno, minimálne v technologickom svete je to celá večnosť.

Najspoľahlivejší!

To ako je daný notebook spoľahlivý nám prezradia až štatistiky, ktoré nám ponúklo celkovo až 58 000 respondentov. Apple MacBook zaznamenal v prvých troch rokoch používania nejakú závadu asi len pri 10% opýtaných, zatiaľ čo pri Samsungoch to bolo až 16%. Pokiaľ ide o Acer, Lenovo, Toshiba, HP, Dell či Asus, dostávame sa až na takmer násobnú hranicu MacBooku a to na 19%.

- Reklama -

Zaujímavé sú tiež čísla, ktoré nám prezrádzajú, ako používatelia ako svoje notebooky počas týždňa vyťažujú. Kým na MacBookoch pracujú priemerne asi 23 hodín týždenne, na konkurenčných počítačoch je to len 20 hodín. Aj napriek tomu produkty od Apple znesú o čosi viac!

Tvrdý konkurenčný boj

Ako mimo testov zistiť, ktorý operačný systém je najlepší? Je to jednoduché, stačí sa opýtať tých, čo ho dennodenne používajú. V prípade Apple je s OS X spokojných asi 71% používateľov, vynikajúce číslo! Ako je ale na tom konkurenčný Windows? No, ten by mal očividne niečo robiť, spokojnosť je len 38%, čo je oproti Apple málo, skutočne veľmi málo!

Štatistiky - svetapple.sk
Štatistiky – svetapple.sk

Zdroj: www.macrumors.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here