Nový MacBook Air je skutočne pôsobivé zariadenie a pokiaľ vás zaujímajú detaily, prečítajte si náš článok, v ktorom sme sa venovali jeho predstaveniu. Americké ceny boli zverejnené priamo na konferencii, no nie je žiadne tajomstvo, že tie európske sa výrazne líšia. A na to sa pozrieme v tomto článku.

V prvom rade treba spomenúť, že spoločnosť Apple ešte stále predáva aj pôvodný MacBook Air s procesorom M1. Jeho cena zostala na rovnakej úrovni a teda 1 199,00 € (podľa rakúskeho Apple Online Store).

Ak by ste si chceli zaobstarať nový model, k dispozícii je už iba s výkonnejším čipom M2, ktorému sme sa podrobnejšie venovali tu. Počítač má prepracovaný dizajn, dostupný je v štyroch farbách a takisto dvoch výkonnostných prevedeniach, ktoré sa líšia cenou.

Ani základ nie je lacný 

Pokiaľ vás novinka zaujala, musíte sa pripraviť, že už za základný model zaplatíte pomerne mastných 1 499,00 €. V tomto „balíku“ dostanete 8-jadier CPU, 8-jadier GPU a 8 GB operačnej pamäte RAM. Zariadenie má 256 GB SSD úložiska, pričom jeho kapacitu môžete rovnako ako RAM za príplatok rozšíriť.

Pre lepšiu prehľadnosť sme tieto možnosti zoradili pod seba: 

  • Výkonnejšia verzia M2 s 10 jadrovým GPU + 120,00 €
  • 512 GB úložisko za príplatok + 230,00 €
  • 1 TB úložisko za príplatok + 460,00 €
  • 2 TB úložisko za príplatok + 920,00 €
  • 16 GB RAM za príplatok + 230,00 €
  • 24 GB RAM za príplatok + 460,00 €

Dôležité je tiež pripomenúť, že v balení nájdete „iba“ základný 30 W nabíjací adaptér. MacBook Air však podporuje aj rýchle nabíjanie so 67 W adaptérom, ktorý získate za príplatok + 20,00 €. Rovnako si môžete zaobstarať aj úplne nový 35 W adaptér s dvoma slotmi USB-C za rovnaký príplatok + 20,00 €.

Vlajková loď vás vyjde na tri tisícky

Ak si budete chcieť zaobstarať plne vybavený MacBook Air s procesorom M2, počítajte s tým, že to nebude lacná záležitosť a cenou predbehnete aj „profesionálnejší“ MacBook Pro z roku 2021.

Toto zariadenie totiž stojí podľa rakúskeho Apple Online Store presne 2 999,00 €, čo je čiastka, ktorá je už poriadne vysoká. Na strane druhej, s týmto kompaktným počítačom urobíte množstvo roboty a navyše sa vám zmestí prakticky všade. Aj preto je to určite zaujímavá ponuka pre všetkých profesionálov. Ako sa na ceny pozeráte vy? Dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple navýši produkciu pripravovaného iPhonu 14. Firma očakáva obrovský záujem

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -