Spoločnosť Apple spravila tento rok jeden radikálny krok, kedy predstavila úplne nový počítač, z ktorého zmizli všetky možné konektory. Jediným konektorom, ktorý sa tu nachádza je prakticky USB-C, cez ktorý je nutné robiť všetko. Je teda veľmi pravdepodobné, že si majitelia počítača budú musieť dokúpiť špeciálnu „roztrojku za 80$. Dneska sme sa dozvedeli, že MacBook a jeho USB-C podporuje externé nabíjanie!

MacBook a externé batérie

Pri iPhone či iPade si niektorý používatelia už tak nejak zvykli na malé a nenápadné externé nabíjačky, ktoré sú veľmi spratné a dokážu nabiť vaše zariadenie na 100%. Vďaka niečomu podobnému teda ľudia môžu fungovať prakticky celý deň bez toho, aby telefón nabíjali v zástrčke (hovoríme samozrejme o starších modeloch ako iPhone 4, 5, iPhone 6 Plus či iPhone 6 nemajú problém s celodennou výdržou).

USB-C - svetapple.sk
USB-C – svetapple.sk

Pokiaľ sa pozrieme na počítače, tak sme podobné nabíjačky určené pre ne prakticky ešte nevideli. Prichádza však MacBook a jeho USB-C, ktoré externé nabíjanie podporuje, čo znamená, že pre výrobcov príslušenstva a batérií sa tu otvára úplne nový trh. Ide o veľmi zaujímavú novinku vzhľadom na to, že MacBook vydrží sám osebe okolo 9-10 hodín na jedno nabitie. Pokiaľ by sa podarilo vyrobiť nabíjačku, ktorá by výdrž predĺžila o ďalších 5-10 hodín, znamenalo by to, že by sme počítač mohli používať bez väčších problémov prakticky celý deň!

Len dodáme, že doposiaľ nebolo možné externe nabíjať MacBooky, keďže mali prípojku MagSafe, ktorú si Apple veľmi starostlivo chránilo. Znamenalo to teda to, že výrobcovia nemohli kopírovať patent Apple lebo by boli okamžite trestne stíhaní!

Zdroj: 9to5mac.com

Prečítajte si tiež  iPhone 15 dokáže cez USB-C nabiť AirPods aj Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.