AppStore obsahuje obrovské množstvo aplikácii, kde je stále populárnejšie predplatné. Nezaplatíte hneď ale platíte postupne. Každý týždeň či mesiac jednu čiastku. Veľa krát ide o pascu a ľudia prídu o peniaze. Preto si prečítajte návod ako zastaviť predplatné na iPhone. nestačí len aplikáciu vymazať. AppStore vám bude strhávať z karty aj naďalej.

Nepríjemné skúsenosti s predplatným cez AppStore

Predplatné je dokonalý spôsob ako podporiť vývojára, ktorého produkt používame každý jeden deň a je veľmi užotočný. Takémuto človeku alebo spoločnosti s radosťou zaplatíme 2,99€ mesačne. Žiaľ predplatné sa začalo vo veľkej miere zneužívať. Existujú aplikácie, ktoré skoro nič nerobia, nalákajú vás a vy si ani neuvedomíte, že ste zaškrtli predplatné. Predsa len dnes už odklikneme čokoľvek aby sme sa do aplikácie čo najrýchlejšie dostali.

Následky to môže mať ale nepríjemne. Stiahnete si povedzme aplikáciu, ktorú chcete vyskúšať ale táto aplikácia vám vôbec nič nedá. Po tomto zistení aplikáciu vymažete a ďalej to neriešite. Ak sa ale pozriete na svoj účet o pol roka, môžete zistiť, že vám táto appka pravidelne z účtu strháva pomerne vysokú sumu. Pokiaľ ide o pascu, nerobí to ani v mesačných ale dokonca v týždňových či dvojtýždňových intervaloch. Sumy tiež nie sú najnižšie. Okrem toho odporúčame postup uvedený nižšie používať aj na kontrolu predplatného. Nikdy neviete, či ste zase niečo omylom nespustili…

Ako zastaviť predplatné na iPhone? Kompletný návod pre AppStore. - svetapple.sk
Ako zastaviť predplatné na iPhone? Kompletný návod pre AppStore. – svetapple.sk

Pokojne to môže byť aj 3,99€ za 14 dní!. To veru nie je málo za nič. Vy o tom navyše ani neviete. Operačný systém iOS 13 vás už na ukončenie predplatného upozorní automaticky pri vymazaní aplikácie. Poďme sa teda pozrieť ako to spraviť.

Ako zastaviť predplatné na iPhone

  • Otvorte nastavenia a prejdite do sekcie iTunes a App Store
  • Kliknite na vaše Apple ID
  • Vyberte možnosť „Zobraziť Apple ID“
  • Autorizujte sa (napríklad pomocou Face ID či Touch ID) a chvíľu počkajte kým sa nezobrazia nastavenia účtu.
  • Scrollujte nižšie a vyberte „Predplatné„, po kliknutí sa vám ukáže správca vášho predplatného.
  • Pod možnosťami zmeny predplatného sa nachádza tlačidlo „Zrušiť predplatné
  • Po zrušení predplatného budete môcť aplikáciu využívať do kým nevyprší zaplatené obdobie. (viac na Apple.com)
Prečítajte si tiež  Takto by vyzeral ideálny iPhone SE 2 (iPhone 9).
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.