MacBook je v súčasnosti veľmi dôležitým produktom spoločnosti Apple. Hoci väčšina zariadení, ktoré Apple predá sú iPhony, MacBooky či iMacy majú tiež dôležitú úlohu v predajoch, obratoch a samozrejme ziskoch spoločnosti. No a hoci sú súčasné MacBooky Pro s retina displejom dosť moderné, predsalen boli uvedené na trh v rokoch 2011 a 2012, čo je poriadne dlhá doba. Príde upgrade a máme sa na čo tešiť.

MacBook Pro 13″ a 15″ dostane brutálnu aktualizáciu!

Samozrejme tak, ako môžeš už očakávať, vylepšenie sa bude týkať ako menšieho, 13″ modelu, tak aj väčšieho 15″ palcového počítača, ktorý používajú prevažne profesionáli, je to totižto už skutočne poriadna mašina. No a prečo sa máme na čo tešiť? Je to veľmi jednoduché, Apple pre nás totižto chystá paletu fantastických počítačov s fantastickou zmenou!

- Reklama -

V prvom rade oba modely schudnú, to pomôže pri ich praktickom používaní, avšak nebudú až také tenké ako model 12″ s retina displejom, pretože by asi nestíhala baterka. Dizajnový smer by mal byť ale rovnaký. Dúfajme však, že tu Apple neurobí rovnakú chybu a neodstráni svietiace nakúsnuté jablko zo zadnej strany. Dočkať by sme sa mali samozrejme aj viacerých farebných kombinácií, pravdepodobne všetkých, ktoré ponúka 12″ model, no a to najlepšie na záver, počítač prinesie pokrok v oblasti klávesnice!

Nebude tu vraj klasická klávesnica ako tá, ktorú poznáme v súčasnosti a dokonca ani vylepšená, ktorú poznáme z 12″ modelu. Mal by ju nahradiť OLED displej, ktorý bude spĺňať úlohu klávesnice ako takej. Znamená to teda, že nebude hardvérová ale dotyková.

Na jednej strane to znie fantasticky ale otázne je to, ako sa na niečom podobnom bude písať, novinári budú mať možno problém si zo začiatku zvyknúť. Presne preto očakávame, že Apple nezabudne ani na tých, ktorí veľa pracujú práve s klávesnicou a vybaví jú aspoň Force Touch, vďaka čomu bude dávať spätnú odozvu tak ako TrackPad!

Nových počítačov by sme sa podľa 9to5mac.com, ktorý túto informáciu s odvolaním na svoje dobré zdroje priniesol mali dočkať niekedy koncom tohto roka, tak teda treba začať šetriť!

MacBook - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here