Apple je najväčšia firma na svete a tak je očividné, že potrebuje neustále inovovať svoje technológie. Vďaka takýmto aktualizáciám sú počítače a smartfóny či tablety neustále na tej najvyššej úrovni. Čo však ak má prísť nový produkt a staré modely sú stále na sklade? Vtedy treba so zľavou vypredávať a takéto výpredaje v súčasnosti robia najväčšie české a slovenské obchody. Napríklad na takej Alze nájdeme zľavu až 25%!

MacBooky sa začínajú vypredávať, čo to znamená?

Keď niekto niečo vypredáva naozaj vo veľkom, môže to znamenať iba 2 veci. Buď sa daný produkt vôbec nepredáva a je oň proste malý záujem alebo jednoducho existuje echo, že sa blížia nové modely a tie staré treba logicky predať. Presne vďaka tomuto dnes vieme, že Apple nás 21. marca možno prekvapí niečim väčším ako len novým iPhonom SE či iPadom Pro!

Reálne visí vo vzduchu aj otázka, či Apple nepredstaví rovno aj nové aktualizované MacBooky. Vylepšenia by sa mohli dočkať prakticky všetky modely. Od malého 12″ modelu s retina displejom až po najväčší MacBook Pro 15″. Dokonca by mohli prísť aj úplne nové generácie a to hovoríme viacmenej o MacBooku Air, ktorý možno dostane aj väčšiu, 15″ verziu.

MacBook - svetapple.sk

Apple MacBook MJY32CZ/A môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Na internetových obchodoch môžeme vidieť veľké zľavy najmä na menší model, ktorý človek môže mať dokonca až o 25% lacnejšie. Lacnejšie sú ale aj MacBooky Air, ktoré prichádzajú s cenovým zvýhodnením asi 7%. To síce nie je tak výrazná čiastka, ale v tomto smere si treba uvedomiť, že základné ceny tohto počítača sú samé o sebe dosť nízko položené a väčšie zľavy si predajcovia nemôžu dovoliť.

Je teda otázne, kedy sa dočkáme nových počítačov od Apple. Za posledné roky to bolo práve v marci a vzhľadom na to, že počas tohto roka máme v marci rovno nachystanú Keynote, môžeme predpokladať, že počítače uvidíme práve na nej. Samozrejme vôbec sa tak nemusí stať a Apple ich vylepší viacmenej potichu len v Apple Online Store, veď uvidíme!

MacBook - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here