MacBook Pro 13″ je jeden z najpopulárnejších počítačov z dielne jablkovej spoločnosti. Zároveň sa však jedná aj o celkom drahé zariadenie a dostať sa k nemu si vyžaduje investíciu približne 1000$. V tomto prípade to ale tak nebolo. Počítač bol vymenený za iPhone 6S + 20$ k tomu.

MacBook Pro 13″ získal výmenou za iPhone 6S a 20$!

Šikovným šťastie praje a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Chlapík si zakúpil MacBook Pro 2017 bez Touch Baru s 256 GB SSD diskom za 20$ a jeden používaný iPhone 6S. Bol to dobrý deal? To bolo na začiatku otázne. Počítač pochopiteľne nebol v stave, kedy by ho bolo možné používať. Už základným problémom, ktorý si môžete všimnúť hneď na začiatku videa, je farebný odlišnosť displeja a tela.

Dôvod je taký, že sa jednalo o zariadenie, ktoré vzniklo ako „odpad“ po oprave jedného počítača. Inými slovami niekto vlastnil dva MacBooky, pričo na jednom nefungovala klávesnica, trackpad a nebolo možné nájsť zdroj batérie, no a na druhom bol zase rozbitý displej, čo je v prípade týchto počítačov veľmi drahá oprava. Rozhodol sa teda urobiť akýsi „mix“ a všetko zlé, čo ostalo ponúknuť na internete.

YouTuber bol šikovný a mal aj trochu šťastia

Autor videa samozrejme okamžite vedel, čo kupuje a tak problémy očakával. Displej si už teda dopredu objednal a čakal, ako na tom budú zvyšné nefunkčné komponenty. Klávesnica, Trackpad a ani zdroj batérie nefungovali a keďže to nevedel vyriešiť sám, zašiel do autorizovaného servisu spoločnosti Apple. Technici sa na všetko pozreli odborným okom a vymenili všetky komponenty, ktoré bolo potrebné. Akonáhle to ale dali celé dokopy, zistili, že počítač stále nevie nájsť zdroj batérie.

MacBook Pro 13" získal výmenou za iPhone 6S a 20$!
MacBook Pro 13″ získal výmenou za iPhone 6S a 20$!

Skúšali kadečo, no keď sa im ani p dlhej dobe nedarilo, poslali ho radšej na reklamáciu priamo do Apple. Tu posúdili, že bude nutné vymeniť celú základnú dosku, čo aj urobili a autor videa mal rázom funkčné telo. Konečná suma sa síce vyšplhala na úroveň 700$, avšak všetko uhradilo Apple. MacBook Pro 13″ mal predĺženú záruku vrámci programu Apple Care+. Obrovský bonus. Akonáhle sa potom zariadenie vrátilo späť do rúk používateľa, stačilo vymeniť displej a bolo hotovo.

Samozrejme aj výmena displeja niečo stála. Suma sumárom teda autor zaplatil za počítač zhruba 600$ čo je v prepočte asi 540€. Jedná sa navyše o model, ktorý nemá populárny Touch Bar. Na druhej strane sa nám to zdá ako veľmi dobrý deal, pri ktorom však veľkú úlohu zohrávalo práve šťastie. Ak by tu nebolo prítomné, zrejme by sa oplatilo viac zakúpiť si celkom nový počítač, keďže cena opravy by bola okolo 1100$! Ako sme však uviedli na začiatku, šikovným šťastie praje. Youtuber sa tak teší z nového zariadenia.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.