Minulý rok spoločnosť Apple zaviedla do predaja MacBook Pro 16″. Tento počítač priniesol perfektný výkon, displej, reproduktory ale aj starú dobrú klávesnicu. Tak isto sa jemne pozmenil dizajn Touch Baru. Veľa z toho môže získať aj nástupca súčasného MacBooku Pro 13″. Pôvodne mal prísť v júni. Možno to bude ale oveľa skôr.

Nový MacBook Pro 13″ môže prísť skôr ako na WWDC 2020!

MacBook Pro 16″ je zariadenie, ktoré je určené výhradne pre profesionálov. Ako určite viete, tento počítač prináša obrovský výkon a môže stáť aj poriadne vysokú sumu. O jeho kvalitách sa už v minulosti stihol presvedčiť napríklad Petr Mára, ktorého recenziu si môžete pozrieť na tomto odkaze. Späť však k téme.

Spomínaný počítač prišiel s niekoľkými používateľskými vylepšeniami, ktoré nám každý deň môžu zjednodušovať život. Faktom v tomto prípade ostáva to, že sme sa ich nedočkali na MacBooku Pro 13″, ktorý je ešte populárnejší a predávanejší. Neznamená to však, že sem nikdy nedorazia. Práve naopak. Treba si len počkať.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že Apple tento počítač predstaví počas WWDC 2020. Bolo by to relatívne vhodné miesto, na ktorom sa často krát stretávame s novými produktami z portfólia Macu. Aby sme len pripomenuli, minulý rok pri tejto príležitosti spoločnosť Apple predstavila napríklad Mac Pro alebo XDR Pro Display.

macbook pro 13" klávesnica
Čo mi vadí na motýlej klávesnici pri MacBooku Pro 13″ 2019?

Nový MacBook Pro 13″ už v marci

Pred malou chvíľou sme vám priniesli článok o tom, že nových červených Apple Watch sa dočkáme už v marci tohto roka. Majú sa objaviť po boku iPhonu SE 2/ 9, kvôli ktorému primárne toto podujatie vznikne. Dnes už vieme, že to nebudú jediné dve novinky. Pridať by sa mal aj MacBook Pro 13″. Jeho vizualizácie sme priniesli ešte minulý rok.

Počítač by mal priniesť vylepšený výkon a možno mierne pozmenený dizajn. Displej prejde modernizáciou ale nevieme, či Apple v tomto prípade zväčší uhlopriečku. Každopádne, bolo by to určite vítané. MacBook Pro 13″ by už mohol byť označovaný ako MacBook Pro 14″. Uvidíme, zatiaľ sa o tom ale veľa nehovorí, takže je to neisté.

macbook pro 13 2020

Najväčšou inováciou bude ale potom klávesnica a Touch Bar. Tá by sa mala zbaviť motýlieho systému. Nahradiť ju má starší, nožnicový systém. Ako sme si nedávno všimli, súčasné riešenie je omnoho hlučnejšie ako to, na ktorý sme zvyknutí z MacBooku Pro 13″ 2014. V tomto smere teda zmenu vítame.

Prečítajte si tiež  Apple Watch vám presnejšie zmerajú tréning. Dopomôže tomu táto vychytávka

Samozrejmosťou by potom mala byť klávesa ESC mimo Touch Baru a tak isto na druhej strane oddelené Touch ID. To zmení technológiu po vzore 16″ verzie. Skenovanie má prebiehať na princípe optického senzoru.

Ak sa už teda tešíte na nový MacBook Pro 13″ (alebo 14″?) a robíte si naň zálusk za dva mesiace by mohol byť teoreticky dostupný. Samozrejme, nič nesľubujeme. Zdroje sú ale relatívne dôveryhodné, tak uvidíme. Máme tu niekoho, kto sa na novinku teší?

macbook pro 13 2020
Takto bude vyzerať MacBook Pro 13″, ktorý príde v roku 2020.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -