MacOS je perfektný operačný systém, ktorý však má niekoľko nedostatkov. Možno za to Apple ani tak moc nemôže ale niektorí vývojári skrátka nemajú s Macom kompatibilné aplikácie. Práve preto si používatelia hľadajú svoje cesty. Na MacBook Pro 16″ sa už dá nainštalovať Windows pomocou Boot Camp.

Na MacBook Pro 16″ sa už dá nainštalovať Windows

Je to sotva pár dní, ktoré ubehli od predstavenia MacBooku Pro 16″. Toto zariadenie sa už medzičasom stihlo rozšíriť medzi prvých používateľov a tí začali rozmýšľať ako doň nainštalovať Windows. Možno to znie smiešne ale niektorí profesionáli jednoducho nemajú na výber.

Na MacBooku riešia väčšinu svojich pracovných záležitostí. Na niektoré veci by ale potrebovali druhý ultra-výkonný počítač a to by už potom vlastnenie MacBooku Pro 16″ za niekoľko tisíc nedávalo veľký zmysel.

Presne preto existuje možnosť, pomocou ktorej si dokážu cez takzvaný Boot Camp Assistant nahrať do zariadenia Windows. Do druhého operačného systému si teda používatelia nahrajú potrebné programy a v prípade potreby ich kedykoľvek môžu spustiť.

- Reklama -
Windows screenshot na Macbooku
Windows – svetapple.sk

Nie je to ale také jednoduché ako sa možno zdá. Hoci počítače Mac s Boot Campom nemajú problémy pri aktuálnom macOS Catalina, nový MacBook Pro 16″ ich mal. Windows sa tu nedokázal spustiť, nakoľko mu chýbali ovládače k hardvérovým súčastiam zariadenia. Bavíme sa napríklad o ovládači ku grafickej karte, procesoru a podobne.

Používatelia sa hnevali

Pochopiteľne sa táto situácia veľmi nepáčila profesionálnym používateľom. Tí sa proti tomuto tak trochu búrili a začali vo veľkom vypisovať na fóra spoločnosti Apple aby ovládače sprístupnila. Jablková spoločnosť napokon poľavila.

Všetky potrebné ovládače vydala a dnes je možné vďaka tomu za pomocou aplikácia Boot Camp Assistant otvoriť Windows aj na najnovšom MacBooku Pro 16″. Pokiaľ ste teda o chybe s pred pár dní počuli (d nemožnosťou spustiť Windows), problém je už vyriešený.

Patríte medzi ľudí, ktorí využívajú MacBook Pro na profesionálne účely ale majú v ňom nainštalovanú aj alternatívu v podobe Windowsu? Svoje odpovede nám napíšte do komentárov. Skutočne nás zaujímajú.

MacBook Pro 16" windows Bootcamp
Na MacBook Pro 16″ Windows – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here