MacBook a revolučná klávesnica

Úrad pre patenty a ochranné známky USA schválil prihlášku od spoločnosti Apple, ktorá hovorí o špeciálnej klávesnici pre počítače Mac, so schopnosťou dynamickej zmeny obsahu podľa potrieb používateľa, alebo jazyka. Celé riešenie sa podobá na TouchBar, no v praxi je oveľa sofistikovanejšie.

Patent vysvetľuje, že celá klávesnica môže pozostávať z malých displejov, na ktorých sa zobrazujú štítky alebo znaky. Zobrazovaciu technológiu má vyriešiť OLED displej (v klávesoch) a krycí materiál buď keramika, sklo alebo zafír. Namiesto plastových tlačidiel (tak ako dnes) by mal zákazník k dispozícii množstvo kapacitných displejov, so širokým spektrom možností.

- Reklama -

Klávesy by boli takisto aj „rekonfigurovateľné“, čo by bolo výhodné pri viacerých činnostiach. V prípade spustenia hry, sa môže zmeniť celý dizajn a tiež rozloženie prvkov. To isté platí aj pre špeciálne programy.

Dôležitým prvkom systému môže byť vizuálna spätná väzba. Pokiaľ by ste stlačili Caps-Lock, nesvietil by iba malý zelený indikátor, ale celá klávesa (napríklad v šedej farbe). Vznikol by tak lepší prehľad o aktívnych funkciách.

Samotný patent nehovorí iba o MacBookoch, ale aj o stolových počítačoch Mac. Keď si to tak vezmeme, jedná sa o skutočnú revolúciu.

MacBook a revolučná klávesnica

Na záver len dodáme, že podobných nápadov má Apple tisíce a každý rok pribúdajú ďalšie prihlášky, ktoré sa žiaľ nikdy nezrealizujú. Aj preto vám nevieme s určitosťou garantovať príchod takéhoto hardvéru.

Nakoľko dnes pôsobí toto riešenie až príliš revolučne a nákladne, predpokladáme, že k sériovej výrobe dôjde najskôr o 3-4 roky (ak vôbec). Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Za nás ide o špičkový nápad a brali by sme ho “všetkými desiatimi”.

- Reklama -
ZDROJgsmarena
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here