Touch id je takzvaný „blbý zvyk“. Táto revolučná novinka je síce úžasná a používateľom zjednodušuje život na ich iPhonoch, poprípade iPadoch, no akonáhle prejdú na starší iPhone či iPad, chvíľu rozmýšľajú, prečo sa im vlastne zariadenie po dotyku neodomklo. Apple si to uvedomuje a uvedomuje si aj fakt, že veľké využitie má aj v počítačoch Mac. Práve preto by ho mali už čoskoro dostať!

Touch id aj v MacBooku

Touch id sa momentálne nachádza v troch verziách iPhonu a v dvoch verziách iPadu.  Čoskoro by sa však už mala táto rodinka produktov rozšíriť aj o nové MacBooky Air a MacBooky Pro! Podľa uniknutých správ Apple zakomponuje Touch id aj do svojich počítačov Mac a tak budú môcť používatelia vykonávať platby v MacApp Store, iTunes Store či dokonca Apple Online Store len pomocou dotyku svojho prsta. Ten by mohol navyše slúžiť aj na odomykanie počítačov!

Internetové obchody

pokiaľ by Apple poskytlo vývojárom API pre OS X, pravdepodobne by si tento snímač našiel uplatnenie aj pri iných službách a aplikáciach. Napadá nás napríklad fakt, že by už nebolo potrebné vykonávať zdĺhavé procesy pri nákupe oblečenia, príslušenstva či čohokoľvek iného ale všetko by sa to dalo vyriešiť jedným jediným dotykom Touch id. To by dokonca malo byť súčasťou aj budúcich Magic Mouse a Magic Trackpade, čo znamená, že majitelia starších počítačov, by nemuseli kupovať nové!

MacBook Air 12" - svetapple.ski
MacBook Air 12″ – Martin Hajek
Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple čelí nečakaným problémom, kvôli ktorým zastavila výrobu čipov Apple Silicon
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.