História sa opakuje. Rovnako ako pred dvoma rokmi, aj teraz sme sa popri odhalení nového čipu Apple Silicon dočkali predstavenia dvojice MacBookov, v ktorých bude procesor integrovaný. Okrem očakávaného MacBooku Air novej generácie sa o slovo hlási aj MacBook Pro 13″ v updatovanej verzii, ktorý taktiež dostane čip M2.

Prečítajte si tiež  Senzácia je na svete. Spoločnosť Apple predstavila nový MacBook Air 2022

Rovnaký dizajn s poriadnym vylepšením výkonu

Nový 13-palcový MacBook Pro v podstate disponuje iba procesorovým nárastom, pričom dizajn a ostatné hardvérové prvky sú totožné s predchádzajúcim modelom. Čo určite prekvapilo, je ponechanie dotykového panelu Touch Bar nad klávesnicou, ktorý sa stal terčom kontroverzie prakticky od svojho príchodu pred pár rokmi.

Čip Apple M2, vyrobený pomocou druhej generácie 5nm technológie, je v každom ohľade lepší ako čip M1. Má o 18 % rýchlejší CPU, o 35 % výkonnejší GPU a o 40 % rýchlejší Neural Engine. V porovnaní s M1 prináša aj o 50 percent väčšiu šírku pamäťového pásma a až 24 GB rýchlej zjednotenej pamäte.

Vďaka rýchlejšiemu 8-jadrovému CPU a 10-jadrovému GPU je práca s médiami v aplikáciách až o 40% rýchlejšia ako v predchádzajúcej generácii a podľa spoločnosti Apple až 3,4-násobne rýchlejšia pre používateľov, ktorí prechádzajú z Macov vybavenými Intel procesormi.

Efektivita v úlohe kľúčového hráča

Vďaka čipu bude možné aj hranie graficky náročných hier, pričom takmer všetky procesy sú pri hraní hier až o 40% rýchlejšie a pohotovejšie ako pri predchádzajúcom 13″ MacBooku Pro. MacBook Pro 13″ dostal naviac nové mikrofóny štúdiovej kvality a podporu formátov ProRes.

13-palcový MacBook Pro ponúkne až 20 hodín prehrávania videa na jedno nabitie. Tu sa síce nejedná o veľkú odchýlku v porovnaní s aktuálnym modelom, no v prípade využívania energie a jej následnom prerozdeľovaní je M2 oveľa efektívnejší. Čo hovoríte na nový MacBook Pro vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -