História sa opakuje. Rovnako ako pred dvoma rokmi, aj teraz sme sa popri odhalení nového čipu Apple Silicon dočkali predstavenia dvojice MacBookov, v ktorých bude procesor integrovaný. Okrem očakávaného MacBooku Air novej generácie sa o slovo hlási aj MacBook Pro 13″ v updatovanej verzii, ktorý taktiež dostane čip M2.

Rovnaký dizajn s poriadnym vylepšením výkonu

Nový 13-palcový MacBook Pro v podstate disponuje iba procesorovým nárastom, pričom dizajn a ostatné hardvérové prvky sú totožné s predchádzajúcim modelom. Čo určite prekvapilo, je ponechanie dotykového panelu Touch Bar nad klávesnicou, ktorý sa stal terčom kontroverzie prakticky od svojho príchodu pred pár rokmi.

- Reklama -

Čip Apple M2, vyrobený pomocou druhej generácie 5nm technológie, je v každom ohľade lepší ako čip M1. Má o 18 % rýchlejší CPU, o 35 % výkonnejší GPU a o 40 % rýchlejší Neural Engine. V porovnaní s M1 prináša aj o 50 percent väčšiu šírku pamäťového pásma a až 24 GB rýchlej zjednotenej pamäte.

Vďaka rýchlejšiemu 8-jadrovému CPU a 10-jadrovému GPU je práca s médiami v aplikáciách až o 40% rýchlejšia ako v predchádzajúcej generácii a podľa spoločnosti Apple až 3,4-násobne rýchlejšia pre používateľov, ktorí prechádzajú z Macov vybavenými Intel procesormi.

Efektivita v úlohe kľúčového hráča

Vďaka čipu bude možné aj hranie graficky náročných hier, pričom takmer všetky procesy sú pri hraní hier až o 40% rýchlejšie a pohotovejšie ako pri predchádzajúcom 13″ MacBooku Pro. MacBook Pro 13″ dostal naviac nové mikrofóny štúdiovej kvality a podporu formátov ProRes.

13-palcový MacBook Pro ponúkne až 20 hodín prehrávania videa na jedno nabitie. Tu sa síce nejedná o veľkú odchýlku v porovnaní s aktuálnym modelom, no v prípade využívania energie a jej následnom prerozdeľovaní je M2 oveľa efektívnejší. Čo hovoríte na nový MacBook Pro vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -