Pokiaľ si nikdy nepočul o Andym Warholovi, tak ti ho len tak v skratke predstavíme. Išlo o umelca, ktorý sa celosvetovo preslávil obrazmi, na ktorých maľoval napríklad plechovky od polievky či Marilyn Monroe. Tento umelec patrí medzi najuznávanejších umelcov minulého storočia a niet sa čomu diviť. Práve on je zakladateľom moderného umenia nazývaného ako Pop Art. Dnes sa objavil jeho rukami namaľovaný obraz “Macintosh”, ktorý vznikol v roku 1985.

“Macintosh”

O tom, že na Macu pracuje neuveriteľné množstvo umelcov vieme. Veď ponúka fantastické možnosti a rovnako aj programy na to, aby sa človek realizoval. To je ale doba súčasná. Pred 30 rokmi také možnosti neponúkal žiaden iný počítač, no ako sa zdá, Andy Warhol si Macintosh zamiloval aj napriek tomu, nakoľko namaľoval rovnomenný obraz. Andy spomínal na prvý kontakt s počítačom, kedy vošiel do Seanovej izby (syn Johna Lennona), ktorý mal na stole položený počítač, ktorý práve nastavoval.

- Reklama -

Zrazu si Andy uvedomil, že mu raz nejaký chlapík z Cupertina zavolal a chcel mu silou mocou jeden dať, no on sa mu nikdy neozval späť. V tom sa pozrel na neho Steve Jobs, ktorý bol pri Seanovi a hovorí, áno to som bol ja! A ešte v ten deň Warhol dostal svoj počítač. Páčilo sa mu napríklad to, že sa dalo na Macintoshi kresliť. So Stevom Jobsom sa rozprával aj potom a zapamätal si, že ide o veľmi bystrého chalana. Veď sám hovoril o tom, že jeho Macinstosh bude už čoskoro farebný. Tak sa dnes aj stalo. Pokiaľ chceš svoju obývačku obohatiť o niekoľko miliónový obraz z dielne Andyho Warhola, aukcia začína už 12.novembra! Len tak mimochodom, vedel si o tom, že Andy Warhol bol koreňmi a pôvodom Slovák? 🙂

Macintosh-Ad-Warhol

zdroj: MacRumors

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here