Spoločnosť Apple vydala počas včerajšieho večera piatu beta verziu macOS Big Sur 11.3 pre vývojárov, ktorá zrejme patrí medzi posledné aktualizácie pred oficiálnym uvedením plnej verzie systému pre všetkých používateľov.

Ako už býva zvykom, tieto drobné vylepšenia prezrádzajú oveľa viac, ako len niektoré softvérové novinky. V tomto prípade sa podarilo odhaliť redakcii magazínu 9to5mac (presnosť 77,2%) informácie, ktoré sa týkajú pripravovaných počítačov iMac s novým dizajnom a procesormi ARM (Apple Sillicon).

- Reklama -

Zariadenia sa skrývajú pod názvami IMac21,1aj iMac21,2 a zodpovedajú kódom J456 a J457, ktorými Apple označuje pripravované desktopové počítače. Dá sa teda s určitosťou potvrdiť, že na týchto iMacoch sa minimálne testuje macOS Big Sur 11.3, z čoho usudzujeme, že v čase uvedenia môže byť tento operačný systém stále aktuálny.

V súčasnosti si žiaľ nikto netrúfne odhadnúť, kedy presne nový iMac s 24″ a 32″ displejom uvidíme naživo. Apple si tieto utajené informácie veľmi dobre stráži. Nakoľko sa ale bude jednať o veľkú vec, produkty by mali mať vlastnú Keynote a nie len tlačovú správu. Najbližšie to teda spadá buď na apríl, no všetko sa môže presunúť aj na jún (WWDC 2021) či august. Nechajme sa prekvapiť.

Podľa reakcií od našich čitateľov existuje pomerne dosť ľudí, ktorí už predali svoj doterajší iMac a dlhé mesiace čakajú na jeho nástupcu, aby zachytili čo najnižšiu stratu hodnoty.

Napíšte nám do komentára, či ku tejto skupine používateľov patríte aj vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.