Spoločnosť Apple vykonala obrovskú zmenu v oblasti operačných systémov pre Mac a nejednalo sa len o „pekné reči“. Novinka s názvom macOS Bug Sur je označená ako 11.0. Cupertinský gigant tým po 19 rokoch ukončil macOS 10.X.

MacOS Big Sur je označený ako 11.0

Možno ste o tom ani nevedeli, no prvým operačnýcm systémom s označením „10.0“ bol Mac OS X Cheetah, ktorý Apple predstavilo v roku 2001. Stojí za ním teda dlhá a slušná história. Minulý rok vyšla jeho posledná verzia s označením macOS Catalina 10.15. Nikto nečakal, že už o 12 mesiacov ho Apple nahradí novou generáciou.

MacOS Big Sur je prepracovaný od základov. Firma neupravila len jeho dizajn ale aj používateľské rozhranie a funkcie, ktoré mierne pripomínajú iOS/iPadOS 14. K dispozícii sú teda nové tlačidlá, widgety, „materiály“, spôsoby ovládania a mnoho ďalšieho.

Ako sme už naznačili vyššie, samotné Apple je presvedčené o tom, že sa jedná o najväčšiu zmenu od predstavenia pôvodného Mac OS X 10. Už čoskoro sa to dozvieme aj „na vlastnej koži“. V dohľadnej dobe budeme testovať všetky nové operačné systémy, aby sme vás vedeli informovať o ich kvalitách a nových funkciách. Ostatne preto naladení.

MacOS Big Sur je označený ako 11.0. Lúčime sa tak s verziou 10!
MacOS Big Sur je označený ako 11.0. Lúčime sa tak s verziou 10!
Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo siedmu beta verziu macOS Big Sur 11.3. Pozrite sa, čo všetko je nové
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.