Určite ste si už zvykli na to, že sa na svoj iPhone iba pozriete a ten vás vpustí ku všetkému obsahu. Je to rýchle, bezpečné a efektívne. Na Macu však nič podobné nie je, hoci by sa to sem mimoriadne hodilo. macOS Big Sur teraz naznačuje, že sa to čochvíľa zmení. Objavili sa tu stopy po Face ID!

macOS Big Sur naznačuje skorý príchod Face ID do Macu

Odomykanie tvárou je skvelý spôsob, pomocou ktorého nám Apple zjednodušilo život. Touch ID bolo taktiež výborné, no občas zlyhalo (pokiaľ mál používateľ napríklad mastné alebo špinavé prsty).

Face ID má teda v tomto smere (z nášho pohľadu) ešte o málo „navrch“ a určite by sa hodilo aj do Macu. Vývojári sa najnovšie pohrabali v kóde, ktorý patrí operačnému systému macOS Big Sur. Ten naznačuje, že sa v dohľadnej dobe dočkáme takéhoto zabezpečenia aj na počítačoch od Apple.

Spomínaný kód hovorí o podporovanej funkcii „PearlCamera“. Možno, že to pre vás nič neznamená, no v skutočnosti je práve „Pearl“ skrytý názov pre funkciu Face ID a kamerový systém TrueDepth, ktorý sa poprvýkrát vyskytol v roku 2017 v iPhone X.

MacBook Pro a MacBook Air môžete dnes odomykať buď to pomocou hesla alebo so zabudovaným tlačidlom pre Touch ID. O zabezpečenie sa stará špeciálny čip Apple T2. V tejto chvíli je pochopiteľne ešte veľmi skoro uvažovať nad tým, kedy by mohol reálne prísť prvý Mac s podporou funkcie Face ID.

Podľa nášho názoru môžeme túto novinku očakávať pri verziách, ktoré zároveň dostanú aj plnú podporu ARM procesorov a budú nanovo vyvinuté po konštrukčnej a dizajnovej stránke. Hovoríme teda predovšetkým o pripravovanom 23″ iMacu či MacBooku Pro 14″. nechajme sa ale prekvapiť. Brali by ste takúto vymoženosť aj pri počítačoch? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  Poznáme prvé podrobnosti ohľadom Apple Watch SE!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.