Spoločnosť Apple v posledných rokoch využíva pre svoj operačný systém macOS krásne tapety, ktoré sú spojené s prírodou. Vo všetkých prípadoch sa samozrejme jedná o skutočné fotografie. Partia chalanov sa rozhodla, že napodobní snímok, ktorí sme všetci mohli vidieť pri predstavení macOS Big Sur. Pozrite sa ako to dopadlo.

Partia chalanov odfotila perfektnú kópiu tapety pre macOS Big Sur

V Cupertine urobili počas tohto roka menšiu zmenu. MacOS Big Sur má síce svoju tapetu z prostredia, odkiaľ pochádza aj jeho názov, no hlavný wallpaper vznikol v digitálnej podobe (myslíme tým samozrejme farebnú grafiku vyskytujúcu sa na takmer všetkých záberoch).

Partiu chalanov to ale neodradilo a aj napriek tomu sa rozhodli vydať po stopách jablkovej spoločnosti. Išlo pri tom o obrovskú výzvu, nakoľko proces fotenia nebol vôbec jednoduchý.

V prvom rade bolo potrebné zabezpečiť vrtuľník, nakoľko samotný záber pochádza z výšky. Presnejšie je to niečo viac ako kilometer. Podľa slov autorov, bolo fotenie minuloročného macOS Catalina v porovnaní s macOS Big Sur, úplne jednoduché.

Napodobnili Apple a vytvorili takmer totožnú fotografiu ako v macOS Big Sur.
Napodobnili Apple a vytvorili takmer totožnú fotografiu ako v macOS Big Sur.

Objektívne musíme zhodnotiť, že výsledok skutočne stojí za to. Aj keď snímok nie je úplne rovnaký, do veľkej miery naň vplývajú rôzne okolnosti ako počasie, ročné obdobie či napríklad jemné korekcie vo Photoshope na strane Applu, ktoré sa nikdy nedajú dokonalo napodobniť. Ale vzhľadom na možnosti je to super práca, čo poviete?

Prečítajte si tiež  Zabudnite na 3 nm čipy: Apple už pracuje na 2 nm náhrade
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.