MacOS Big Sur zapríčinil kolaps

Aj majster tesár sa raz utne. Apple používa obrovské dátové centrá plné serverov, na ktorých bežia najrôznejšie služby a systémy. Hoci majú extrémny výkon a kapacitu, nie vždy sa podarí odhadnúť nápor používateľov. Presne to sa stalo vo štvrtok večer, keď vyšiel operačný systém macOS Big Sur.

Do jeho inštalácie sa okamžite pustilo oveľa viac ľudí, ako sa pôvodne očakávalo. To zapríčinilo niekoľkohodinové, či dokonca niekoľkodňové čakacie doby počas sťahovania. Najhoršia situácia prebiehala medzi 20:30 a 23:30, kedy sa to dotklo aj ostatných služieb.

Ako môžete vidieť na obrázkoch v galérii, výpadok sa prejavil pri Apple Card (v USA), Apple Pay, iMessage, Apple Maps (navigácia a doprava) a samozrejme macOS softvérových aktualizáciach.

V Cupertine sa snažili okamžite reagovať, no tak ako vždy, chvíľu to trvalo. Približne o polnoci sme začali sťahovať macOS Big Sur aj my v redakcii a všetko malo celkom voľný priebeh. Ak ste si to odložili na neskôr, dnes je to už úplne v poriadku.

Do komentára nám napíšte, ako to vyzeralo u vás a či ste tiež zaznamenali podobné problémy alebo nedostatky.

Prečítajte si tiež  Čínsky výrobca BOE chce vyrábať displeje pre iPhone.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.