Macy M1 a problémy so šetričom obrazovky

Aj Apple robí chyby. S pribúdajúcim počtom majiteľov nových Macov s procesorom M1 prichádzajú problémy, ktoré nie sú príjemné, no zároveň ani závažné. Internetový portál MacRumors zverejnil správu, podľa ktorej majú používatelia problémy so šetričom obrazovky. Vznikajú počas aktivácie funkcie rýchleho prepínania účtov

Akonáhle sa chce používateľ prepnúť do iného účtu, zobrazí sa šetrič obrazovky, ktorý ho nechce pustiť ďalej. Na displeji sa prehráva farebná animácia, no klávesnica a ani TrackPad nereaguje. Jediný spôsob, ako prepnúť účet je zatvorenie a otvorenie počítača, čo celý proces komplikuje.

- Reklama -

Pokiaľ nepoznáte funkciu rýchleho prepínania účtov, v princípe s ňou môžete vojsť do iného používateľského účtu, bez kompletného odhlasovania (z toho aktuálneho). Je to malá drobnosť šetriaca váš čas. Žiaľ, v súčasnosti sa na niektorých Macoch nedá používať.

Správa dodáva, že chybu hlásia iba majitelia počítačov s procesorom M1, Apple Sillicon. Pokiaľ vlastníte napríklad Mac s Intelom, s ničím podobným si nemusíte robiť starosti.

Aj keď je to nepríjemné, z nášho pohľadu sa jedná o štandardný softvérový bug, ktorý s vysokou pravdepodobnosťou vyrieši už najbližšia aktualizácia softvéru. Sami sme sa pokúsili proces napodobniť, no s chybou sme sa nestretli. Zrejme je teda zriedkavá. Máte inú skúsenosť? Dajte nám vedieť v komentároch.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here