Ako sa hovorí, aj majster tesár sa utne. Hoci je softvér a hardvér produktov od spoločnosti Apple považovaný za jeden z najsofistikovanejších, aj tu sa z času na čas objaví chyba, ktorá dokáže používateľom skomplikovať život.

Presne toto je prípad poslednej kauzy, pri ktorej sa majiteľa Macu sťažujú na sociálnych sieťach a fórach, že im na počítači nefunguje skener. Technologický gigant z Cupertina si to samozrejme všimol a tak chybu preveril. Po niekoľkých dňoch vydal stanovisko, v ktorom ju potvrdil. Na náprave sa vraj pracuje.

- Reklama -

Chyba postihuje niekoľko verzií operačného systému macOS Big Sur. Prejavuje sa vtedy, keď sa používateľ pokúsi pracovať so skenerom. Na displeji na neho vyskočí upozornenie, podľa ktorého nemá právo na otvorenie aplikácie skenera.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 a presná kapacita batérie: Prilepší si každý model

Povolením v tomto prípade disponuje iba administrátor počítača. A hoci ním môže byť pokojne aj majiteľ, systém akoby nevedel overiť, že sa práve on snaží skenovať. Vo výsledku sa tak so skenerom nedá pracovať, čo môže spôsobovať pri niektorých kancelárskych povolaniach obrovské problémy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.