Sem tam informujeme o tom, že Apple získalo nejaký ten patent, vďaka ktorému môže svoje nové technológie, na ktorých neustále pracuje, presadzovať v rôznych produktoch a predávať to po celom svete. Najnovšie sa zameralo konkrétne na príslušenstvo pre Mac. Už sme tu mali patent na klávesnicu s využitím Force Touch a dnes prichádza ďalší zaujímavý patent na Magic Mouse s Force Touch. Fantázia, už len začať vyrábať!
Magic Mouse s Force Touch?
Force Touch je naozaj skvelá vec, pokiaľ človek pracuje napríklad s iPhonom (v tomto prípade sa to nazýva 3D Touch) a potrebuje rýchlo opraviť nejakú chybu v texte. Jednoducho silnejším stlačením displeja presunie kurzor na iné miesto, vďaka čomu sa vyhne zbytočným komplikovaným klikaniam na displej s tučnými prstami. Priznajme si, opravovať chybu v strede rozsiahleho textu nikdy nebolo veľmi pohodlné.
Ak máš ale iPhone 6S alebo iPhone 6S Plus, tento problém sa tak trošku neguje a to práve vďaka tejto novej technológií, ktorú sme mali možnosť po prvý krát vidieť na hodinkách Apple Watch ešte v roku 2014, kedy boli predstavené. Postupne sa Force Touch dostával do nových zariadení a tiež do príslušenstva. Pokiaľ radšej pracuješ s Trackpadom a máš doma ten najnovší, určite si si všimol, že ten klik, vlastne nie je originál klik ale je to len umelo vytvorená vibrácia. Aj keď to nerozoznáš!
Najnovšie sa zdá, že Apple chce vylepšiť ďalšie svoje príslušenstvo, ktoré už štandardne pridáva ku svojim veľkým iMacom a ku menším MacBookom si ho môžeš dokúpiť (aj keď za celkom mastné peniaze). Hovoríme samozrejme o Magic Mouse, teda myške, s ktorou pracuje väčšina používateľov iMacu. Práve tá by mohla mať na svojej dotykovej časti Force Touch, vďaka čomu by podporovala aj rozšírené funkcie v OS X.
Teraz nás vlastne celkom prekvapuje, že upgradovaná Magic Mouse, ktorá prišla na trh minulý rok túto novinku nemala a ponúkla iba novú možnosť dobíjania cez Lightning, čím sa zbavila otravnej výmeny batérii. Pokiaľ Apple pridá Force Touch do Magic Mouse, bude to ďalší krôčik k dokonalosť. Čo si myslíš ty, nájde takáto možnosť aj reálne uplatnenie pri práci s počítačom? 🙂