Vyzerá to tak, že niektorí majitelia nových 16″ MacBookov Pro sa stretli s rovnakým problémom, pri ktorom MagSafe 3 konektor nedokáže poskytnúť očakávaný nabíjaciívýkon. Stáva sa to vo chvíli, keď je Mac vypnutý a jeho displej zatvorený.

Ako uvádzajú majitelia zariadení na sociálnej sieti Reddit, počítač sa v tomto stave vôbec nenabíja hoci je zapojený v elektrickej sieti.

- Reklama -

Drobná LED dióda, ktorá sa nachádza priamo na MagSafe konektore nesvieti na zeleno ale bliká oranžovou farbou. Týmto spôsobom upozorňuje, že nedokáže dodať energiu do batérie v počítači.

Apple pristupuje ku problému rôznymi spôsobmi 

Používatelia už stihli kontaktovať aj podporu spoločnosti Apple, ktorá reagovala v rôznych situáciách iným spôsobom.

Niektorých poprosila o trpezlivosť, pričom problém by mohla vyriešiť ďalšia aktualizácia operačného systému a iným sa dokonca rozhodla zariadenie vymeniť za nový kus v rámci záruky.

Na sociálnu sieť Reddit bolo taktiež pridané video, ktoré ukazuje pomerne zvláštny jav. Akonáhle totiž MagSafe konektor blikne na oranžovo, zariadenie vydá typický zvuk, ktorý počujeme vždy keď sa začne nabíjať. Problém je však v tom, že tu sa tento zvuk neustále opakuje v slučke čo značí, že niečo nie je v poriadku.

Pokiaľ máte nový MacBook Pro 16″ a stretli ste sa s niečím podobným, dajte nám vedieť do komentára, ako sa to prejavovalo. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.