Všetko nasvedčuje tomu, že už začiatkom budúceho roka sa dočkáme ďalšieho prírastku do rodiny počítačov Mac. V roku 2022 sa Apple chystá vydať aktualizovanú verziu MacBooku Air s najväčšími dizajnovými zmenami, aké sme videli od roku 2010. Je až neuveriteľné, že od predstavenia 11″ a 13″ verzií prešlo 11 rokov a o čo viac, že sme za tento čas mali možnosť vidieť len minimálne dizajnérske zmeny.

Prečítajte si tiež  MacBook Air dostane nový dizajn. Takto by mal vyzerať podľa nových renderov

To by sa ale malo zmeniť s príchodom MacBooku Air 2022, ktorý dostane nielen zmenu vizuálu ale aj niekoľko noviniek, ktoré sa v tejto modelovej rade objavia vôbec po prvýkrát.

Novinky, ktoré dorazia na nový MacBook Air

  • Zmena „zužujúceho sa dizajnu“ 

MacBook Air je prakticky od svojho príchodu ikonický hlavne svojou veľkosťou a hrúbkou. Vďaka svojej ľahkosti a tenkému telu si vyslúžil označenie Air, no nový model by mal od tohoo trendu upustiť. Nová generácia sa schránkou má viac priblížiť k MacBooku Pro, ktorý je hrubší a rovnako robustný po celej spodnej ploche. Rozdielom však budú porty a konektory, ktorých sa samozrejme nedočkáme v rovnakom zložení, ako pri nových „Pro-čkach“.

  • Biele rámčeky okolo obrazovky

Ako sme už niekoľkokrát avizovali v odhadoch a predpovediach, nový MacBook Air by na seba mal zobrať jemnú podobu 24″ iMacu a čierne rámčeky okolo obrazovky tak dostanú bielu farbu. Táto zmena postihne rovnako aj klávesnicu a pravdepodobne aj výrez okolo obrazovky, pokiaľ sa ho Apple rozhodne implementovať po vzore nových MacBookov Pro.

MacBook Air koncept

  • Viac farebných variácií

Pri téme iMacov ešte chvíľočku ostaneme. Rovnako ako nová generácia jablkových stolných počítačov, aj MacBook Air by sa mal dočkať nových farebných prevedení. Najpravdepodobnejšie pôjde o modrú, zelenú, striebornú, žltú, ružovú, oranžovú alebo fialovú farbu. Je však otázne, či Apple použije všetky prevedenia ako pri iMacoch, alebo vyberie len určité verzie. Dôvodom pre tento krok je jasné odlíšenie high-endových Pro verzií od „obyčajných“ zariadení.

  • Mini-LED obrazovka

Nová generácia Air dostane displej s technológiou Mini-LED po vzore svojich výkonnejších kolegov, avšak s jednou dôležitou výnimkou. Obrazovka nebude disponovať vychytávkou ProMotion. V prípade veľkosti obrazovky by sme sa nemali dočkať žiadnej zmeny oproti minulým modelom, takže MacBook Air bude aj naďalej figurovať s veľkosťou 13 palcov.

MacBook Air Concept

  • Nový procesor M2

Tento scenár zatiaľ nazvime ako „divokú kartu“ novej generácie Air. Menej výkonný a hlavne lacnejší laptop určite nedostane rovnakú dávku výkonu ako MacBook Pro 14″ a 16″ a na M1 Pro / M1 Max preto môžeme zabudnúť. Najpravdepodobnejším variantom je predstavenie nového čipu M2, ktorý bude rýchlejší ako minulá generácia M1, no zároveň sa nebude doťahovať na Pro a Max.

Prečítajte si tiež  Kupujete Mac ako bežný používateľ? Procesor M1 je najlepšia možná voľba

V posledných dňoch sa však vo svete jablkových nadšencov objavila veľmi zaujímavá fáma a to, že sa vôbec nemusí jednať o MacBook s označením Air. Existuje totiž možnosť, že sa Apple vráti k oživeniu štandardného názvu „MacBook, ktorý firma nepoužila od predstavenia (nie až tak úspešného) 12-palcového MacBooku.

Čo si o pripravovanom MacBooku (Air?) myslíte vy? Dočkáme sa refreshu momentálnej generácie v inom šate alebo sa bude jednať o úplne nové označenie? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -