Každý správny Apple fanúšik si zbiera svoje krabice od produktov tejto spoločnosti a veľmi často si ich odkladá na nejakú skrinku, poprípade na stôl ako také trofeje.

Ono to vlastne nemá žiaden praktický význam avšak nielen produkty, ale aj krabice sú natoľko vydarené, že sa na ne jednoducho dobre pozerá. Mať doma jednu či dve krabice od iMacu je celkom úspech. Pokiaľ ich máš však 36 je to trochu veľa. Máme pre teba dobrý tip, čo s nimi môžeš urobiť. A bude sa ti to páčiť.

Koliečko pre škrečka, teda pre človeka

Pokiaľ sa stretne dvojica IT profesionálov, ktorí práve vybalili 36 novučičkých iMacov z ich vydarenej krabice, vznikne z toho naozaj niečo zaujímavé.

Krabice od iMacu majú totiž nerovnakú hĺbku, ktorej roziel predstavuje 10 stupňov rozdiel v sklone, vďaka čomu pri poskladaní 36 krabíc získaš uhol 360 stupňov a teda koleso.

Niečo takéto bolo možné aj reálne uskutočniť, keďže istá univerzita objednala presne 36 týchto počítačov a dodatočných krabíc sa jednoducho musel niekto zbaviť. Dvaja experti očividne ovládali aj matematiku a geometriu a všetko spojili.

Vzniklo z toho koleso, ktoré veľmi silno pripomína koleso pre škrečka, ktoré sa pripája ku klietke.

všetko sa podarilo a koleso naozaj reálne stojí. Avšak okrem toho, že sa ho vôbec podarilo postaviť so sebou nesie ešte jednu zaujímavú informáciu.

Pokiaľ si vezmeme fakt, že jedna krabica od iMacu sa na ebay predáva za asi 50$ zistíme, že po vynásobení počtom krabíc sa dostávame na hodnotu asi 1800$ (cca 1650€). To je celkom dosť za takúto srandu. Hlavne ak vezmeme do úvahy, že pozostáva len z kusov papiera, ktoré slúžili na prepravu nejakého produktu. Hold, aj krabica má v prípade Apple svoju hodnotu!

Prečítajte si tiež  Apple začal predávať nový lacnejší 21.5" iMac!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.