Dnes je 4. máj, ktorý je vo svete filmov známy aj ako Deň hviezdnych vojen. Pri tejto príležitosti sa spoločnosť Apple rozhodla so svojimi fanúšikmi zdieľať podrobnosti o tom, ako firma Skywalker Sound vytvára originálne zvuky do Star Wats za pomoci počítačov Mac.

Natočila preto krátky, no zato zaujímavý film, s názvom „Behind the Max: Skiwalker Soun“.

Možno by ste ani neboli povedali, koľko hardvéru je potrebného na vytvorenie niektorých zvukových efektov. Spoločnosť Skywalker Sound uvádza, že v súčasnosti používa viac ako 130 zariadení Mac Pro, 50 počítačov iMac, 50 MacBookov Pro a 50 počítačov Mac mini.

Či už je to zvuk ikonického svetelného meča, alebo len tiché šušťanie lístia, po ktorom prechádza niektorá z kľúčových postáv, vždy veľká šanca, že sa do procesu celej tvorby zapojil aj počítač Mac.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Pre spoločnosť Skywalker Sound je výkonný hardvér kľúčový a to z toho dôvodu, že pri vývoji zvukových efektov hrá dôležitú rolu napríklad aj čas. Takisto sa zamestnanci spoliehajú aj na iné produkty od Apple, ako je napríklad iPhone, iPad či Apple TV. Ich dokonalá vzájomná kompatibilita im zjednodušuje prácu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -