Hneď ako Microsoft vydal do sveta svoj nový Surface Book – hybrid medzi tabletom a profesionálnym počítačom – sa veľmi chválil najmä výkonom tohto počítača, pretože vraj hravo zdoláva MacBook Pro. To dokonca až dvojnásobne, a pritom to vyzeralo, že Apple naozaj prekonal. Aká je ale skutočnosť?

Skutočnosť

Skutočnosť je však pomerne odlišná, a zariadenie od Microsoftu po výkonnostnej stránke nie je zasa až o toľko výkonnejšie ako konkurenčný 13″ MacBook Pro s Retina displejom. Oba počítače používajú Intel Core i5 (Microsoft má pochopiteľne novšiu radu), ale ako sa ukázalo v skutočnom teste, ten od Apple je dokonca ešte o máličko výkonnejší ako od Microsoftu, a tak tvrdenia o výkone nie sú pravdivé.

Microsoft ale vyhral v inom smere. Do počítača totiž integroval skutočnú grafickú kartu od Nvidie, a tá má oproti MacBooku, ktorý používa integrovanú kartu Intel Iris 6100 (čo nie je popravde žiadne terno), pomerne veľký náskok. MacBook získal v grafickom teste 1500 bodov, zatiaľ čo Surface Book až 2148. Lepší grafický výkon sa ukázal aj pri hraní Tom Ridera. Kým MacBook dokázal utiahnuť tento herný titul na normálnej kvalite pri 24 FPS, Surface Book to dokázal až pri 74 FPS, čo je skutočný rozdiel!

Surface Book vs MacBook Pro Geekbench

Surface Book vs MacBook Pro OpenCL

Surface Book vs MacBook Pro Tomb Raider

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here