Spoločnosť Apple predstavila počas minulého roka skutočne dokonalý počítač a to 27″ iMac s Retina displejom. Toto zariadenie nám úprimne tesne po predstavení vyrazilo dych a zaradilo sa medzi ďalšie produkty s displejom s vysokým rozlíšením. Niečo nám však chýbalo. Menší brat tohto iMacu, model s 21,5″ displejom retinu nedostal. To by sa ale malo na budúci týždeň zmeniť!

V utorok

Spoločnosť Apple by mala už na budúci týždeň predstaviť nový iMac s 21,5″retina displejom. Toto zariadenie by malo prísť ako menšia alternatíva k väčšiemu 27″ modelu, ktorého predstavenie sme mohli vidieť ešte počas minulého roka. Rozlíšenie tohto počítača bude stanovené na 4096 x 2304 a okrem toho dostane aj podstatne výkonnejšiu grafickú kartu, ktorá bude tento displej ovládať. Zariadenie by malo byť oficiálne dostupné už budúci utorok, čiže 13. októbra. Znamená to teda, že Apple nebude chystať nijakú konferenciu a len ho zaradí medzi súčasné zariadenia.

- Reklama -

Nový iMac bude dopredu ponúkaný s predinštalovaným operačným systémom OS X El Capitan. Apple by malo malo predstaviť aj novú Magic Mouse s integrovaným Force Touch a Wireless Keyboard, ktorá bude mať lepšiu výdrž baterky, ktorá by po novom mohla byť už integrovaná. Zatiaľ sa však nevie, či Apple predstaví nové príslušenstvo po boku nového iMacu alebo sa ho dočkáme až neskôr.

iMac - svetapple.sk
iMac – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here