Nový iMac je hotový, ukáže 23. marca?

O najnovšie informácie sa postaral známy leaker Jon Prosser (presnosť 78,2%), ktorý vo svojom poslednom videu prezradil, že Apple dokončilo nový iMac s prepracovaným dizajnom a procesorom M1X.

Tento počítač je mimoriadne očakávaný, nakoľko ho Apple výrazne nevylepšilo už niekoľko dlhých rokov. Len tak pre zaujímavosť, aktuálna dizajnová generácia pochádza z roku 2012, kedy bol napríklad predstavený aj iPhone 5 či pôvodný iPad mini.

Jon Prosser zatiaľ neupresnil, kedy nový iMac príde, no naznačil, že by to mohlo byť už 23. marca. Práve v súvislosti s týmto dátumom sa špekuluje o prvom tohtoročnom online evente, na ktorom uvidíme viacero „jablkových“ noviniek.

No a hoci táto informácia znie „lepšie ako dobre“, z našej strany by sme boli s pozitívnymi očakávaniami radšej opatrní. Aj keď je Jon Prosser s presnosťou 78,2% veľmi dobrým zdrojom informácii, viackrát sa počas minulého roka netrafil.

Oveľa lepšie výsledky (presnosť 89,1%) ponúka z dlhodobého hľadiska leaker Mark Gurman (z agentúry Bloomberg), ktorý už dlhšiu dobu tvrdí, že nové počítače iMac by sme nemali očakávať ešte niekoľko mesiacov. Ich predstavenie by sa malo udiať až v lete 2021, teda presne rok po tom, ako Apple poslednýkrát vylepšilo súčasný iMac.

Nech už má pravdu ktorýkoľvek z leakerov, celú situáciu budeme podrobne monitorovať, aby ste boli čo najlepšie informovaní o všetkých novinkách. Napíšte nám do komentára, čo očakávate od nadchádzajúceho iMacu s procesorom M1X vy!

Prečítajte si tiež  Apple začalo predávať repasovaný M2 Mac mini. Lepší pomer ceny a výkonu by ste hľadali len ťažko
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.