Utajiť v týchto časoch akýkoľvek produkt je prakticky nemožné. Týka sa to aj spoločnosti Apple. Na sociálnej sieti Twitter sa objavili výsledky benchmark testu, ktoré sú prisudzované 27″ iMacu s procesorom Intel i9 Comet Lake-s 10. generácie a grafickou kartou AMD Radeon 5300. Zvláštne je, že takéto zariadenie jablková spoločnosť momentálne nemá v ponuke.

Benchmark nepredstaveného iMacu

Najnovší únik nám prezrádza, čo môžeme v blízkej budúcnosti očakávať od cupertinského giganta. Firma testuje vylepšený 27″ iMac, ktorý bude mať špičkový procesor. Ako sme už naznačili vyššie, má sa jednať o 10 jadrové CPU Intel Core i9-10910 s 20 MB vyrovnávacou pamäťou L3 a 4,7 Ghz Turbo Boostom. Pôjde o nástupcu súčasnej verzie Intel Core i9-10900, ktorý by mal poskytnúť cca o 28,6% vyšší výkon.

Aj keď táto správa môže pôsobiť trochu zvláštne vzhľadom na to, že Apple vyvíja vlastné ARM procesory Sillicon, nepríde nám ako nelogická. Treba si uvedomiť, že zavedenie novej architektúry ešte „nejaký ten piatok“ potrvá a inžinieri musia poskytnúť stále aktuálny hardvér. Jeho súčasťou bude aj spomínaná grafická karta AMD Radeon Pro 5300, ktorú ešte žiaden iMac neponúka. Okrem toho by sme nemali zabudnúť ani na prítomnosť nového bezpečnostného čipu T2 či veľmi rýchle SSD úložisko.

Momentálne nemáme presnejšie informácie ohľadom predstavenia tohto počítača. Nepredpokladáme však, že sa neukáže v novom dizajne. Nakoľko obsahuje procesory od Intelu je vysoký predpoklad, že pôjde o klasickú verziu, ktorá je v ponuke od roku 2012.

Skvelé správy. Apple tetno rok predstaví až 23" iMac!
Na internete sa objavil benchmark iMacu, ktorý ešte nebol predstavený.

zdroj

Prečítajte si tiež  MacBook Air M2 je teraz v zľave za rekordne nízku cenu. Toto je ponuka, ktorá sa nedomieta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.