Ak máte Mac s operačným systémom macOS Ventura, zbystrite pozornosť. Spoločnosť Apple vydala aktualizáciu macOS Ventura 13.5.1 opravujúcu chybu, ktorá pretrvávala už niekoľko týždňov.

Nový update rieši problém, ktorý bránil používateľom Macu v povolení svojej polohy. V nastaveniach súkromia a zabezpečenia sa nezobrazovali žiadne aplikácie, ktoré by chceli prístup k vašej polohe. To znamenalo, že ste nemohli povoliť ani zakázať lokalizačné služby pre aplikácie, ktoré ste si nainštalovali.

Našťastie spoločnosť Apple našla riešenie a aktualizácia macOS Ventura 13.5.1 tento nepríjemný problém odstraňuje. Podľa Apple by mali byť zobrazené všetky aplikácie, ktoré chcú prístup k vašej polohe.

Apple rieši problém s povolením a zakázaním polohy

Výrobca upozorňuje, že niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch, alebo na všetkých Apple zariadeniach. Detailné informácie o bezpečnostnom obsahu tejto aktualizácie nájdete na oficiálnej stránke Apple.

Zdroj: Apple

Systém macOS Sonoma je v momentálne v beta testovaní a očakáva sa, že bude uvedený v oficiálnej verzii už počas nadchádzajúcej jesene. Okrem nového režimu obnovy dát so sebou prinesie mnoho vychytávok, ktoré uvidíme na jablkových počítačoch vôbec po prvýkrát.

Ak sa chcete o chystanom macOS Sonoma dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme rozobrali tie najdôležitejšie novinky.

Prečítajte si tiež  Obnovenie dát z Macu bude s macOS Sonoma oveľa jednoduchšie. Systém prinesie túto novinku

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here