Ak si myslíte, že najlacnejší počítač v ponuke Apple je MacBook Air s procesorom M1, tak ste na veľkom omyle. Technologický gigant ponúka ešte dostupnejšie zariadenie, ktoré má paradoxne výkonnejší čip M2. Je vhodné na jednoduchú kancelársku prácu, ale aj na náročnejší výkon v rukách profesionálne zameraného používateľa. Po zľave na ňom dokonca ušetríte a to sa pri lacnom Macu len tak nevidí.

Aktuálny Mac mini sa spolieha na výkonný čip M2, ktorý má k dispozícii 8-jadrové CPU a až 10-jadrové GPU. Oproti čipu M1 je o zhruba 20 % výkonnejší, no popravde to dokážu využiť iba náročnejší spotrebitelia. Operačná pamäť tvorí v základnej verzii 8 GB RAM a základné SSD úložisko ponúka 256 GB. Nakoľko je Mac mini M2 postavený na platforme ARM, je extrémne rýchly a zároveň aj tichý. Nemá ani ventilátor no nebojte sa, nebude sa prehrievať. Apple to premyslelo do najmenších detailov.

V čase, keď Apple predstavilo prvý Mac mini s ARM procesorom (vtedy s čipom M1), zariadenie predávalo za 799 €. Akonáhle, ale začiatkom roka 2023 prišla na trh modernejšia verzia s čipom M2, cena klesla na 699 €. Po kliknutí na tento odkaz navyše zariadenie získate len za 668 €, vďaka čomu ušetríte príjemných 30 € a získate počítač, ktorý vás svojim výkonom bude okúzľovať ešte niekoľko dlhých rokov. A to je z nášho pohľadu super deal.

Lacnejší Mac mini M1 je stále alternatíva, ktorú netreba zhadzovať 

Mac mini 2023
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad (úprava redakcie)

A ak si myslíte, že Mac mini M2 je pre vás možno až zbytočne príliš výkonný a nepotrebujete takto silný stroj, stále sa dá kúpiť staršia verzia z roku 2020, ktorá ponúka čip M1. Dokonca to môže byť aj lepšia kúpa, hoci cenový rozdiel je minimálny.

Ako sme naznačili vyššie, zatiaľ čo počítač sa v čase uvedenia na trh predával za 799 €, teraz Mac mini M1 kúpite po kliknutí na tento odkaz za 634 €. Áno, je to rozdiel len na úrovni cca 30 €, avšak existuje dôvod, prečo by vás mohol Mac mini M1 zaujímať viac, ako verzia M2. Týka sa hardvéru.

Apple v tomto zariadení v rámci základnej verzie (256 GB) ponúkalo ešte dva 128 GB NAND čipy, čo zabezpečovalo vysokú rýchlosť čítania aj zapisovania. Modernejšie počítače s čipom M2 však majú v tejto oblasti nevýhodu, pretože základné 256 GB úložisko sa skladá iba z jedného 256 GB NAND čipu.

Prečítajte si tiež  JBL Xtreme 3 kúpite v zľave za vynikajúcu cenu. Má extrémny zvuk aj výdrž batérie

Ak teda pracujete s veľkými súbormi a často ich presúvate z miesta na miesto, staršia generácia počítača môže byť paradoxne rýchlejšia, ako tá nová. To, ktorý model si ale vyberiete samozrejme nechávame na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -