Vzhľadom na to aké cenovky v súčasnosti Apple žiada za svoje produkty, nákup MacBooku z druhej ruky vôbec nie je nelogická voľba. Pozrite sa spolu snami do podcastu s Janom Brezinom, ktorý túto tému podrobne prebral.

Nákup MacBooku z druhej ruky. Je to dobrý nápad?

Ešte pred samotným videom si dovolíme aj my sami vstúpiť do tejto témy. Začneme hneď základnou otázkou, či je dobrý nápad nakupovať použitý MacBook. Naša odpoveď je jednoznačná. Áno je. Samozrejme všetko záleží od situácie, ceny a hlavne stavu počítača. Apple vie robiť doslova zázraky a tak napríklad MacBook Pro 13″ Retina z roku 2013 vôbec nemusí sklamať a bežnú prácu zvládne hravo aj dnes. Samozrejme pokiaľ máte tú možnosť kupujte skôr novšie zariadenia. Daný model bol len príkladom, že MacBooky stárnu pomalšie ako iné počítače.

Treba si však dať pozor na niektoré jeho parametre. Jedným z tých asi najdôležitejších je stav batérie. Práve počet nabíjacích cyklov vám môže nepekne pokaziť deň v prípade, že prevyšuje číslo 600.

V takomto stave už počítač môže mať menej ako 80% pôvodnej kapacity a je na vašom zvážení aby ste ho nekupovali alebo kupovali s tým, že pravdepodobne budete musieť vymeniť baterku, čo vôbec nie je lacná záležitosť. Na druhú stranu ale dostanete perfektný počítač za zlomok ceny nového, ktorý vám bude slúžiť ešte pekných pár rokov.

- Reklama -

Navyše počítače Mac sa vyznačujú veľmi pomalým poklesom hodnoty. Inými slovami. Počítač kúpite relatívne draho a ešte stále je veľká pravdepodobnosť, že ho s malým rozdielom predáte ďalej. Toto sa však oplatí riešiť skôr pri nových produktoch.

- Reklama -
ZDROJyoutube
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here