Vývojári, ktorí sa zaoberajú operačným systémom OS X, majú po dvoch týždňoch možnosť testovať novú beta verziu s označením OS X 10.10.3. Táto aktualizácia je zatiaľ dostupná len vývojárom a nie širokej verejnosti, ktorá zatiaľ môže testovať OS X 10.10.2 beta. Práve preto, pokiaľ máte developerský účet, určite neváhajte a sťahujte novú beta verziu systému! 

Novinky

Pokiaľ nie ste práve developerom a za žiadnu cenu nechcete inštalovať novú verziu OS X 10.10.3, určite vás aspoň zaujíma krátky zoznam zmien, ktoré v novej beta verzii nastali. Jednou z nich je napríklad možnosť rozdelenia Emoji ikoniek. Taktiež tu pribudli aj modifikátory pre zmenu tónu pleti v Emoji ikonách. Pribudli tu aj Emoji s vlajkami jednotlivých štátov. Ďalšie nové ikonky nájdeme pre iPhone, iMac ale aj Apple Watch!

- Reklama -

Najväčšia zmena však nenastala v ikonkách, ale v aplikácií Photos, ktorá má podľa oficiálneho stanoviska Jablkovej spoločnosti naplno nahradiť aplikáciu iPhotos, či dokonca Aperture. Pribudlo tu aj dvojfázové overenie Google účtu, no a samozrejme sa opravili niektoré vážnejšie či menej závažné chyby a zlepšila stabilita, ako tomu je prakticky pri každom update či vydaní novej beta verzie!

Úplne nová aplikácia Photos
Úplne nová aplikácia Photos

Momentálne máme OS X 10.10.3 nainštalovanú aj na MacBooku Pro a musíme konštatovať, že rýchlosť niektorých operácií je citeľne lepšia, ako tomu bolo pri predošlej beta verzii. Samozrejme, nejde o oficiálny update, na ten si ešte nejaký ten piatok počkáme. Ten by mal priniesť väčšie zmeny, ktoré potešia používateľov po celom svete!

OS X - svetapple.sk
OS X – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.