Zdá sa, že dnešný deň je plný únikov. Pred pár hodinami sme vás informovali o možnej zmene dizajnu iPhonu 12. Teraz tu máme ďalšie správy. Postaral sa o ne renomovaný analytik Ross Young. Podľa jeho informácií (z dodávateľských reťazcov), prinesie iPhone 12 Pro 120 Hz displej. Je tu toho však ešte o niečo viac.

iPhone 12 Pro dostane 120Hz displej

Určite nám dáte za pravdu, keď napíšeme, že Apple je v niektorých sférach značne pozadu. Povedzme si na rovinu, že 90-120 Hz displeje majú konkurenčné zariadenia k dispozícii už dlhšiu dobu. iPhone 11/11 Pro mal však v roku 2019 stále „iba“ 60 Hz.

Aj keď si to možno veľa ľudí nevšimne, v skutočnosti je to značný rozdiel. Aj preto sa v jablkovej spoločnosti konečne rozhodli tento prvok riešiť. Žiaľ, nebude sa týkať všetkých pripravovaných iPhonov 12. Zmena bude súčasťou len vlajkovej lode, s označením 12 a 12 Pro Max.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Ross Young sa obracia na svoj veľmi dobre informovaný zdroj, ktorý pochádza z dodávateľských reťazcov. Jeho správa v podstate súhlasí s tými, o ktoré sa v minulosti postaral Jon Prosser, Ming-Chi Kuo či youtuber EverythingApplePro.

Môžeme teda povedať, že použitie 120 Hz displeja je už na 99% isté. Ako nám však hovorili dávnejšie úniky, nebude sa jednať o technológiu LTPO (always-on). Používateľ by taktiež nemal mať manuálnu možnosť prepínania medzi 60 Hz a 120 Hz. Všetko bude robiť operačný systém (iOS 14) automaticky, na základe spotreby energie.

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 „Navy Blue“ – svetapple.sk

Analytik sa zmienil ešte o jednej dôležitej veci, ktorá väčšinu používateľov poteší. Možno ste si všimli, že iPhone 11 Pro trochu „pribral“. Jeho hrúbka dosahuje až 8,1 mm, čo nám síce neprekáža, no niekomu to môže navodzovať menej „prémiový“ pocit. Nástupca, iPhone 12 Pro bude tenší. Jeho kovový rám by mal mať príjemných 7,4 mm.

Pri všetkých verziách sa navyše dočkáme aj zväčšenia akumulátora. Žiaľ práve kvôli vnútorným obmedzeniam priestoru nebude môcť byť väčší ako 4 400 mAh (pri verzii 12 Pro Max). Uvidíme, či to bude na 120 Hz a podporu 5G siete stačiť. Veríme, že áno…

iPhone 12 Pro ponúkne 120Hz displej. Potvrdil to ďalší zdroj.
iPhone 12 Pro ponúkne 120Hz displej. Potvrdil to ďalší zdroj.
Prečítajte si tiež  Apple začalo vyrábať čip Apple A11
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.